PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jacek Michalak powołany na CFO Grupy Selena

Rada Nadzorcza Selena FM powołała Jacka Michalaka na stanowisko członka zarządu ds. finansowych. Tym samym zastąpi on na tym stanowisku Elżbietę Korczyńską, która od listopada 2018 roku pełniła obowiązki CFO spółki. Jacek Michalak będzie odpowiadał za kontynuowanie strategii finansowej grupy i dalszą poprawę efektywności.

  • Karolina Markowska
    KM
  • 24 cze 2019 15:55
Jacek Michalak powołany na CFO Grupy Selena
Jacek Michalak będzie odpowiadał za kontynuowanie strategii finansowej grupy i dalszą poprawę efektywności (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Jacek Michalak jest absolwentem wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również szereg szkoleń i kursów, w tym m.in. INSEAD, IMD, ESADE, a w roku 2002 ukończył INSEAD International Management Program i uzyskał status „INSEAD alumni”.

- Grupa Selena to podmiot wyjątkowy w skali kraju. To nie tylko innowator w branży, ale też znaczący eksporter i liczący się na świecie producent m.in. pian montażowych dla budownictwa, klejów i silikonów. Złożona struktura organizacyjna i działanie na arenie międzynarodowej to zarówno ogromna radość i zaszczyt, ale też wyzwanie. Selena z kwartału na kwartał notuje poprawę wyników finansowych – absolutnie wyjątkowy był pod tym względem pierwszy kwartał 2019 roku, z historycznym wynikiem zarówno na poziomie przychodów, jak i zysku netto – tym bardziej znaczący, że jest to okres roku tradycyjnie trudniejszy dla branży. Znam firmy o zasięgu światowym i specyfikę pracy w międzynarodowym środowisku eksponowanym na różne czynniki zewnętrzne. Jestem przekonany, że konsekwentna realizacja przyjętej przez Zarząd strategii rozwoju, kontrola kosztów oraz zwiększanie udziału produktów wysokomarżowych w sprzedaży przełożą się na dalszą poprawę efektywności Grupy – mówi Jacek Michalak, członek zarządu, CFO Grupy Selena.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Grupa Selena w pierwszym kwartale 2019 roku zanotowała zysk netto w wysokości 6,1 mln zł, czyli o ponad 10 mln zł więcej niż w I kwartale 2018. Skonsolidowane przychody Grupy sięgnęły 271 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 9% rok do roku, a EBIT wzrósł do poziomu ponad 10 mln zł. Wyższa jest również rentowność brutto sprzedaży – o 2,6 p.p. wobec Q1 2018 i wynosi 31,3%.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jacek Michalak powołany na CFO Grupy Selena

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA