Jacek Kędzior nowym szefem EY

Decyzją Duleepa Aluwihare oraz pozostałych partnerów EY, 1 stycznia 2014 roku Jacek Kędzior obejmie stanowisko partnera zarządzającego polską praktyką największej firmy doradczej w kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Kędzior nowym szefem EY

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

19 lis 2013 12:51


Decyzja o wyborze Jacka Kędziora na nowego partnera zarządzającego EY w Polsce zapadła ponad 18 miesięcy temu. Duleep Aluwihare zakładał w Polsce pierwszy oddział firmy Arthur Andersen w 1990 r., a od czasu połączenia się spółki z Ernst & Young w 2002 r., zarządzał firmą EY. Aluwihare pozostanie partnerem w polskiej praktyce EY i nadal będzie członkiem ścisłego kierownictwa firmy. Będzie też doradcą Jacka Kędziora, z którym pracuje razem od 19 lat.

- Wskazanie Jacka jako mojego następcy nie było łatwe, bo mamy w naszych szeregach wielu znakomitych ludzi. Cieszę się jednak, że kandydatura Jacka zdobyła uznanie pozostałych partnerów. Jacek ma cztery kluczowe atuty, które sprawiają, że jest bardzo dobrym liderem - mówi Aluwihare.

- Po pierwsze wybitne osiągnięcia menadżerskie. Naszą praktykę podatkową, która jeszcze kilka lat temu nie osiągała swojego pełnego potencjału, przekształcił w absolutnego lidera rynku. Po drugie Jacek naturalnie odnajduje się w roli lidera. Precyzyjnie wyznacza cele i szybko przechodzi do działania. Po trzecie cechują go wartości ważne dla lidera takiej firmy jak EY. Uczciwość, decyzyjność, energia i entuzjazm. I po czwarte - Jacek jest jednym z najbardziej doświadczonych ludzi w EY. Był z nami praktycznie od początku i zna firmę jak mało kto - dodaje obecny partner zarządzający EY.

Jacek Kędzior pracuje w firmie prawie 20 lat. Od 2007 r. zajmował stanowisko szefa działu Doradztwa Podatkowego. Był też szefem praktyki podatkowej EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (21 krajów), będąc równocześnie członkiem zarządu praktyki podatkowej w obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (93 kraje).

- Firma, którą decyzją partnerów przyjdzie mi prowadzić, jest w bardzo dobrej formie. Cieszę się, że będę szefem EY. Moja filozofia prowadzenia biznesu jest prosta. Musimy być cały czas skupieni na kliencie. Służyć mu wiedzą i kompetencjami, jednocześnie zachowując niezależność. Jesteśmy po to, by pomagać i wspierać, ale zarazem mieć odwagę wskazywać co powinno się robić, a czego nie. Będę dążył do tego by nasi doradcy autentycznie służyli klientom i jakościowo odróżniali się od naszych konkurentów - mówi Kędzior.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.