Jacek Chodkowski nowym członkiem zarządu PGNiG Termika

Nadzwyczajne walne zgromadzenie PGNiG Termika w czwartek dokonało zmian w zarządzie spółki. To kolejne, w stosunkowo krótkim czasie, zmiany w kierownictwie firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Chodkowski nowym członkiem zarządu PGNiG Termika

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 sty 2015 19:29


Z kierownictwa firmy odwołano dwóch członków zarządu: Andrzeja Wielguszewskiego i Andrzeja Smolińskiego. Do zarządu w randze członka wszedł natomiast Jacek Chodkowski.

Zarząd spółki jest więc obecnie dwuosobowy. Prezesem firmy jest bowiem Marek Dec. Pełni on tę funkcję od nieco ponad trzech miesięcy.

Nowy członek zarządu, Jacek Chodkowski, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej - Wydział MEL oraz Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył również Studia Podyplomowe Ogólnomenedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Z elektrociepłowniami warszawskimi związany od 2004 roku jako uczestnik pierwszej odsłony programu Młody Energetyk. Zaczynał pracę na stanowisku maszynisty urządzeń ciepłowniczych, potem pracował jako operator bloku i starszy maszynista urządzeń ciepłowniczych, i kolejno jako dyżurny inżynier ruchu kierownik Oddziału Ec Siekierki, kierownik Wydziału Wytwarzania Ec Siekierki i C Kawęczyn, następnie kierownik Wydziału Wytwarzania Ec Żerań i Ciepłownia Wola. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora Zakładu Elektrociepłownia Siekierki i Ciepłownia Kawęczyn.

PGNiG Termika to spółka będąca w Polsce największym producentem ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu. Zakłady spółki produkują 11 proc. całego wytwarzanego w Polsce ciepła. Dociera ono już do 70 proc. warszawiaków i 60 proc. mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Michałowic. PGNiG Termika korzysta z produkcji w kogeneracji. Zakłady spółki wytwarzają rocznie około 4,4 TWh energii elektrycznej i 11,3 TWht ciepła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.