Jacek Bykowski nowym prezesem mPay

Jacek Bykowski, manager branży telekomunikacyjnej, wcześniej związany m.in. z Polkomtel i TP SA został nowym prezesem zarządu notowanej na New Connect spółki mPay SA. Jacek Bykowski zajmie się budowaniem strategii dla firmy, która wraz z pozyskaniem nowych inwestorów rozszerza zakres świadczonych usług.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Bykowski nowym prezesem mPay

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 gru 2013 10:12


W listopadzie bieżącego roku doszło do istotnej zmiany w akcjonariacie mPay SA, w wyniku której 45 proc. udziałów objęła Grupa LEW SA.

- mPay S.A. znajduje się obecnie w przełomowym momencie. W wyniku zmian własnościowych w akcjonariacie pojawił się nowy inwestor Grupa LEW SA, która jest Krajową Instytucją Płatniczą. Wykorzystując licencję Grupy, przyznaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, mPay wraz z Grupą LEW zaoferuje usługi dla osób mniej "ubankowionych". Naszą ofertę będziemy kierować do tych, którzy chcą korzystać z płatności mobilnych, bez konieczności posiadania rachunku w banku. Z obserwacji rynkowych wynika, że jest to coraz większa grupa osób, a co istotne, dynamicznie zwiększająca się - powiedział Jacek Bykowski, prezes zarządu mPay SA.

- Swoją pracę w mPay SA zaczynam od aktualizacji strategii spółki. Płatności mobilne to jeden z tych obszarów rynku finansowego, który ewoluuje najszybciej. Zmieniają się również przyzwyczajenia Polaków jeżeli chodzi o płacenie za towary i usługi. Coraz częściej sięgamy po telefon kiedy chcemy zapłacić i właśnie taki dynamiczny wzrost obserwujemy gdy spojrzymy np. na płatności za parkowanie, w których mPay jest jednym z liderów - dodaje Jacek Bykowski

Andrzej Basiak, prezes zarządu Grupy LEW uważa, że powołanie nowego prezesa zarządu w mPay to następny krok w budowaniu drugiej biznesowej nogi Grupy LEW, która polega na szerszym dotarciu do klienta B2C. Zamierzamy również budować kompetencje sprzedażowe mPay wnosząc istotny know-how w działalność spółki - dodał.

Jacek Bykowski zastąpił na funkcji prezesa Andrzeja Okonia, który pozostaje w mPay i obejmie stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i marketingu.

mPay SA jest twórcą innowacyjnej usługi płatności mobilnych (m-płatności), pozwalającej na realizację i rozliczanie transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego. Strategicznym celem mPay SA jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym w Polsce, poprzez zaoferowanie użytkownikom m-płatności uniwersalnego, łatwego i bezpiecznego w użyciu instrumentu płatniczego przy współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz wybranymi bankami.

W ramach wprowadzanego na rynek systemu płatności mobilnych mPay SA pełni rolę agenta rozliczeniowego, niezależnego od innych uczestników rynku m-płatności, odpowiedzialnego za rozliczanie transakcji oraz definiowanie i monitorowanie używanych w systemie standardów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.