×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jacek Aliński prezesem Spolany

Jacek Aliński zastąpił Karela Pavlíčka na stanowisku prezesa firmy Spolana z grupy Unipetrol, czeskiej spółki należącej do PKN Orlen.

Jacek Aliński prezesem Spolany
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Nowy szef Spolany jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał stopień doktora w 1997 roku oraz dyplom MBA w 2001 roku.

Nowy szef Spolany jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał stopień doktora w 1997 roku oraz dyplom MBA w 2001 roku.

Wcześniej pracował w spółkach Raytheon Professional Services i BMW.

Po zmianach zarząd Spolany składa się z czterech członków: prezes Jacek Aliński, Miroslav Falta, wiceprezes ds. produkcji, Martin Komůrka, członek zarządu ds. finansowych oraz Filip Mikołajczyk, członek zarządu ds. inwestycji.

Spolana zapewnia, że odkąd weszła w skład grupy Unipetrol w 2016 roku (kiedy czeska firma przejęła ją od Anwilu, również wchodzącego w skład grupy kapitałowej Orlen), mocno inwestuje w modernizację swojej produkcji, by była bardziej ekologiczna, a także w rozwój portfolio produktowego.

- Moim celem jest zacieśnianie związków z grupą Unipetrol. To pozwoli nam lepiej wykorzystywać istniejące synergie w produkcji, zarządzaniu i produktach, dzięki czemu będziemy bardziej konkurencyjni na rynku czeskim i Europy Centralnej w zakresie wyrobów petrochemicznych i agrochemicznych - mówi Jacek Aliński.

Według niego nadal priorytetem spółki będzie redukcja wpływu produkcji firmy na środowisko naturalne, po tym jak kilka tygodni temu spółka zakończyła wykorzystywanie rtęci w procesie produkcyjnym.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jacek Aliński prezesem Spolany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA