PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jaap Rabou prezesem BOPS

  • Autor: PAP/AT
  • 22 maj 2017 11:11

Jaap Rabou został powołany na członka zarządu i dyrektora sprzedaży w Basell Orlen Polyolefins (BOP). Będzie także prezesem Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż (BOPS). Od 1 czerwca zastąpi na obu stanowiskach Päivi Helenę Huovinen, która objęła je w grudniu 2013 r.

REKLAMA

Huovinen będzie pracować w biurze LyondellBasell w Rotterdamie (Holandia), obejmując stanowisko wicedyrektora ds. propylenu w Europie - poinformował w poniedziałek BOP, spółka joint venture, w której udziały posiadają po połowie Basell Europe Holdings i PKN Orlen.

Jaap Rabou to absolwent Uniwersytetu w Twente (Holandia), gdzie otrzymał tytuł magistra inżyniera na kierunku administracji biznesowej w zakresie zarządzania międzynarodowego oraz obronił licencjat z inżynierii przemysłowej i zarządzania. Ukończył także kurs polityki międzynarodowej na Uniwersytecie w Bergen (Norwegii). Obecnie jest menedżerem ds. marketingu oraz aktywów w zakresie polietylenu i aplikacji foliowych LyondellBasell.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pracując w LyondellBasell od 2012 r., zdobył doświadczenie zarówno w obszarze biznesu polietylenowego, jak i polipropylenowego w Europie" - podkreślił BOP, informując o powołaniu Rabou przez Basell Europe Holdings do BOP.

Skład zarządu BOP to obecnie: Joseph Tanner - prezes i dyrektor generalny, Piotr Żehaluk - członek zarządu i dyrektor ds. produkcji oraz Tomasz Szymański - członek zarządu i dyrektor finansowy, a także do 1 czerwca Päivi Helena Huovinen - członek zarządu, i dyrektor sprzedaży.

BOP sp. z o.o., działa od 2003 r. i należy obecnie do grupy LyondellBasell. BOP to jedyny producent poliolefin w Polsce i jednocześnie największy w kraju wytwórca tworzyw sztucznych. Zakład produkcyjny spółki, gdzie wytwarzane są poliolefiny: polipropylen i polietylen, znajduje się w sąsiedztwie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku.

W 2005 r. BOP uruchomił dwie instalacje: do produkcji polipropylenu Spheripol o wydajności 400 tys. ton rocznie oraz polietylenu wysokiej gęstości Hostalen o zdolności produkcyjnej 320 tys. ton w ciągu roku. Spółka posiada również instalację wytwarzającą polietylen małej gęstości (LDPE) o zdolności produkcyjnej 100 tys. ton rocznie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jaap Rabou prezesem BOPS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA