PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Izabela Felczak-Poturnicka i Wojciech Kryński w radzie nadzorczej PKN Orlen

  • Autor: PAP/JS
  • 30 cze 2017 14:27

Obradujące w piątek Zwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen na wniosek skarbu państwa powołało do rady nadzorczej spółki Izabelę Felczak-Poturnicką i Wojciecha Kryńskiego. Obecnie rada płockiego koncernu liczy osiem osób.

Izabela Felczak-Poturnicka i Wojciech Kryński w radzie nadzorczej PKN Orlen
Adobe Stock
REKLAMA

W radzie PKN Orlen pozostali: przewodnicząca - Angelina Sarota, wiceprzewodniczący - Radosław Kwaśnicki, sekretarz - Mateusz Bochacik oraz członkowie - Artur Gabor, Agnieszka Krzętowska i Adrian Dworzyński. ZWZ płockiego koncernu udzieliło wszystkim dotychczasowym członkom rady absolutorium.

Powołana obecnie do rady Felczak-Poturnicka to radca koordynujący prace zespołu polityki właścicielskiej w Ministerstwie Energii. Jest m.in. absolwentką ekonomii Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich z zarządzania i finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Felczak-Poturnicka od 2005 r. jest członkiem Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 2005-16 pełniła różne funkcje w ówczesnym Ministerstwie Skarbu Państwa. Brała udział przy realizowaniu wielu transakcji na rynku kapitałowym, m.in. wprowadzenie na warszawką giełdę spółek GPW SA, JSW SA, PZU SA.

Kryński, który został powołany do rady PKN Orlen to jeden z założycieli i wspólnik Ground Frost. Posiada, jak podał płocki koncern, wieloletnie doświadczenie w zakresie stosowania międzynarodowych i amerykańskich zasad rachunkowości. Prowadził projekty w Polsce, na Ukrainie, a także w Chorwacji, Grecji, Rumunii, Ghanie i Nigerii. Wcześniej pracował w międzynarodowej firmie audytorskiej oraz w działach finansowych międzynarodowych podmiotów.

W Ground Frost kieruje doradztwem księgowym w zakresie MSSF i US GAAP, modelowaniem finansowym oraz relacjami z kluczowymi klientami. Zajmuje się m.in. wycenami przedsiębiorstw, szacowaniem wartości godziwych wartości niematerialnych, płatności w formie akcji oraz instrumentów finansowych. Jest absolwentem m.in. Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse i Bankowość, a także podyplomowych studiów w zakresie rachunkowości i zarządzania finansowego.

Wcześniej, jeszcze w czwartek, z funkcji członka rady PKN Orlen zrezygnował Wiesław Protasewicz, który zasiadał tam od czerwca 2016 r. Rada już w piątek powołała Protasewicza do zarządu płockiego koncernu nowej kadencji, która rozpocznie się po piątkowym ZWZ.Według statutu PKN Orlen rada nadzorcza może liczyć od 6 do 9 osób, przy czym jednego członka rady może wyznaczyć skarb państwa, który nie musi w tej sprawie uzyskać akceptacji pozostałych akcjonariuszy.ZWZ PKN Orlen, na wniosek skarbu państwa ustaliło w piątek, że rada nadzorcza będzie liczyła jak dotychczas 9 osób; oznacza to, iż skarb państwa, korzystając z odrębnej procedury, może obecnie mianować tam jeszcze jedną osobę. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Izabela Felczak-Poturnicka i Wojciech Kryński w radzie nadzorczej PKN Orlen

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA