PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Iwona Sroka odwołana ze stanowiska prezesa zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

  • Autor: PAP/JS
  • 4 wrz 2017 15:34

Rada Nadzorcza Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) podjęła uchwałę o odwołaniu dr Iwony Sroki ze stanowiska prezesa zarządu KDPW - poinformowano w komunikacie.

 Iwona Sroka odwołana ze stanowiska prezesa zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych
Adobe Stock
REKLAMA

Rada podjęła także uchwałę o oddelegowaniu dr. Pawła Góreckiego - przewodniczącego Rady Nadzorczej - do wykonywania czynności prezesa zarządu na okres nie dłuższy niż 3 miesiące - podano w komunikacie KDPW.

Ponadto Rada - jak czytamy - podjęła uchwałę o wszczęciu i przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego w celu wyłonienia kandydata na prezesa zarządu spółki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jest centralnym depozytem papierów wartościowych, instytucją odpowiedzialną za prowadzenie i nadzorowanie systemu rejestracji papierów wartościowych oraz systemu rozrachunku transakcji zawieranych w obrocie instrumentami finansowymi.

Według komunikatu Iwona Sroka pełniła funkcję prezesa zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. nieprzerwanie od 2009 roku.

"Odpowiedzialna była za realizację najważniejszych projektów rozwojowych spółki, dostosowując w tym obszarze polski rynek finansowy do konkurencji i standardów międzynarodowych, w tym do wymogów wynikających z regulacji Unii Europejskiej, co było efektem konsekwentnie realizowanej od 2009 roku strategii, zaprojektowanej przez Zarząd pod jej nadzorem. Dzięki temu Grupa KDPW może poszczycić się najlepiej rozwiniętą paletą usług post-transakcyjnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, dorównując w wielu aspektach instytucjom depozytowo-rozliczeniowym największych rynków finansowych w Europie" - podkreślono w komunikacie.

Iwona Sroka - jako dodano - jest inicjatorką i pomysłodawczynią Kongresu Rynku Kapitałowego - dorocznego spotkania teoretyków i praktyków rynku kapitałowego, organizowanego przez KDPW, KDPW_CCP oraz Uniwersytet Warszawski. "Głównym założeniem Kongresu jest upowszechnianie wśród kadry naukowej i środowiska akademickiego specjalistycznej wiedzy o polskim rynku kapitałowym i perspektywach jego rozwoju oraz współpraca na linii środowisko naukowe - biznes" - wskazano.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Iwona Sroka odwołana ze stanowiska prezesa zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA