PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Henryk Baranowski prezesem PGE

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Henryka Baranowskiego na prezesa spółki. Baranowski obejmie stery w firmie 31 marca.

Henryk Baranowski prezesem PGE
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Oprócz powołania Henryka Baranowskiego na prezesa PGE, rada nadzorcza podjęła także uchwały o powołaniu Marty Gajęckiej na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych; Bolesława Jankowskiego na stanowisko wiceprezesa ds. handlu, a także Pawła Śliwy na stanowisko wiceprezesa ds. innowacji. Wszyscy obejmą swoje funkcje 31 marca.

Obecny prezes PGE - Marek Woszczyk, 2 marca złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji z dniem 30 marca 2016 r.

Henryk Baranowski, nowy prezes PGE od lat jest związany z branżą energetyczną. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, wydziału elektrycznego o specjalizacji elektroenergetyka.

W latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), gdzie doszedł do stanowiska dyrektora pionu telekomunikacji i informatyki. Od 2001 do 2006 r. był prezesem Polskich Sieci Elektroenergetyczne-Info, a następnie - do 2008 r. wiceprezesem spółki PGE Polska Grupa Energetyczna. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym. Był również członkiem zarządu i dyrektorem centrum analiz Portalu Organizacji Pozarządowych NGO. Od 2013 r. pracował jako dyrektor w Alstom Power Polska.

Zasiadał w radach nadzorczych spółek PGE Energia, Polkomtel, PSE-Operator oraz Tel-Energo. Był także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE). Brał udział w pracach organizacji międzynarodowych, m.in. Management Committee Eurelectric oraz Network of Experts of Information Technologies Eurelectric.

Henryk Baranowski był wiceministrem w resorcie skarbu od 19 listopada 2015 r. Nadzorował departamenty spółek strategicznych oraz nadzoru właścicielskiego, a także prace związane z budową terminalu LNG w Świnoujściu. Premier Beata Szydło przyjęła rezygnację Henryka Baranowskiego i odwołała go z funkcji wiceministra 2 marca 2016 r.

Więcej czytaj na wnp.pl.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Henryk Baranowski prezesem PGE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA