Heather Cho, wiceszefowa Korean Air zostanie zwolniona

Szef koreańskich linii lotniczych Korean Air ogłosił w piątek (12 grudnia), że zwolni ze stanowiska Heather Cho - swą córkę i zarazem wiceszefową tych linii. To finał incydentu, w którym pani Cho kazała zawrócić samolot, gdyż stewardessa źle podała jej orzechy makadamii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Heather Cho, wiceszefowa Korean Air zostanie zwolniona

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 gru 2014 9:15


Na konferencji prasowej w siedzibie linii ich szef Cho Yang-ho przeprosił za incydent. "Niezależnie od toczącego się dochodzenia prowadzonego przez ministerstwo transportu, Heather Cho ustąpi nie tylko ze stanowiska w Korean Air, ale także ze wszystkich powiązanych stanowisk" - poinformował.

Czytaj też: Na świecie brakuje pilotów. Linie lotnicze biorą sprawy w swoje ręce

Do awantury na pokładzie samolotu doszło w zeszłym tygodniu. Przed startem z Nowego Jorku do Seulu stewardessa popełniła faux pas, podając jednej z pasażerek pierwszej klasy orzeszki w torebce - a nie na talerzyku. Pasażerką okazała się Heather Cho, jako wiceszefowa odpowiedzialna m.in. za jakość obsługi na pokładzie.

40-letnia Cho wezwała szefową personelu kabinowego, by spytać ją, czy podanie orzeszków w torebce było zgodne z zasadami serwisu na pokładzie. Gdy nie dostała satysfakcjonującej odpowiedzi, poleciła pilotowi zawrócić do gate'u, żeby szefową personelu pokładowego można było wyrzucić z samolotu. Maszyna kołowała już wtedy na pas startowy.

Czytaj też: Lufthansa znów strajkuje. W Boże Narodzenie kolejny protest?

Ostatecznie Airbus A380 wylądował w Seulu z 11-minutowym opóźnieniem. Gdy sprawa przedostała się do wiadomości publicznej, wielu Koreańczyków nie kryło oburzenia postawą Heather Cho.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.