Hans Vestberg odchodzi z Ericssona. Spółka szuka nowego prezesa

• Hans Vestberg ustępuje ze stanowiska prezesa w trybie natychmiastowym, pozostając do dyspozycji firmy Ericsson.
• Jan Frykhammar przejmuje obowiązki szefa, do czasu wybrania nowego CEO.
• Carl Mellander zostaje wyznaczony do pełnienia obowiązków CFO (chief financial officer)
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hans Vestberg odchodzi z Ericssona. Spółka szuka nowego prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 lip 2016 8:29


Rada dyrektorów firmy Ericsson ogłosiła zmianę na stanowisku prezesa firmy. Hans Vestberg przestaje pełnić funkcję prezesa i członka rady dyrektorów.

- Hans Vestberg przewodził firmie przez siedem lat, które przypadły na czas znaczącej transformacji firmy oraz całej branży. Był kluczową osobą w budowaniu silnych relacji z naszymi klientami na całym świecie, jego zdolności przywódcze i energia z ktorą wykonywał swoją funkcję są inspiracją dla wszystkich pracowników i liderów w firmie Ericsson. W obliczu zmian zachodzących w branży, oraz działań zmierzających do przyspieszenia założonej strategii, rada dyrektorów zadecydowała o wyłonieniu nowego lidera, który poprowadzi firmę Ericsson do następnej fazy rozwoju - komentuje Leif Johansson, prezes Ericsson.

Jan Frykhammar, executive vice president i CFO, został mianowany ze skutkiem natychmiastowym jako pełniący obowiązki prezesa do czasu znalezienia następcy. Rozpoczęto proces rekrutacji na stanowisko zwyczajem firmy wyłonienie prezesa poprzedzi wewnętrzny i zewnętrzny proces rekrutacji.

Jan Frykhammar dołączył do Ericsson w 1991 roku, pełniąc od tego czasu funkcje w obszarze finansów. W 2009 roku, Frykhammar awansował na stanowisko executive vice president, CFO oraz head of group function finance. Poprzednio pełnił funkcję head of business unit global services. Ukończył studia licencjackie na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja).

Carl Mellander, pełniący do tej pory stanowisko VP & group treasurer, został pełniącym obowiązki CFO, ze skutkiem natychmiastowym.

Hans Vestberg pozostaje do dyspozycji zarządu i kierownictwa firmy przez czas sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.