Grzegorz Małecki zrezygnował ze stanowiska szefa Agencji Wywiadu

Pułkownik Grzegorz Małecki zrezygnował z funkcji szefa Agencji Wywiadu - poinformował rzecznik ministra, koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grzegorz Małecki zrezygnował ze stanowiska szefa Agencji Wywiadu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 wrz 2016 10:28


Żaryn potwierdził tym samym nieoficjalną informację TVN24 na ten temat. - Płk Małecki złożył rezygnację w związku z tym, że ma podjąć inne funkcje publiczne - powiedział Żaryn. Dodał, że dymisja została złożona w trybie natychmiastowym.

Małecki był szefem Agencji Wywiadu od 22 lutego, na stanowisko powołała go - wraz z innymi szefami służb - premier Beata Szydło.

Premier powołuje i odwołuje szefów służb specjalnych po uzyskaniu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych, rządowego kolegium ds. służb oraz prezydenta. Opinia ta nie jest dla szefowej rządu wiążąca. Szefowie wojskowych służb powoływani są na wniosek ministra obrony.

Zgodnie z prawem, w przypadku zwolnienia stanowiska Szefa Agencji Wywiadu lub czasowej niemożności sprawowania przez niego funkcji, prezes Rady Ministrów może powierzyć pełnienie obowiązków szefa Agencji Wywiadu - na czas nie dłuższy niż 3 miesiące - jego zastępcy lub innej osobie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.