Grzegorz Fingas, Arkadiusz Olewnik i Jarosław Klasa w zarzadzie PKP Cargo

Rada nadzorcza PKP Cargo - w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego - powołała z dniem 1 kwietnia trzech nowych członków zarządu spółki: Grzegorza Fingasa, Arkadiusza Pawła Olewnika i Jarosława Klasę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grzegorz Fingas, Arkadiusz Olewnik i Jarosław Klasa w zarzadzie PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

31 mar 2016 18:46


Grzegorz Fingas został członkiem zarządu ds. handlowych, Arkadiusz Paweł Olewnik - ds. finansowych, a Jarosław Klasa - ds. operacyjnych.

W drugiej połowie stycznia br. rada nadzorcza PKP Cargo w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała Macieja Libiszewskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Grzegorz Fingas jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii handlowej oraz zarządzaniu zespołem sprzedaży, związanym z grupą PKP Cargo od 2008 r. Od maja 2008 r. pełnił funkcję dyrektora biura handlowego PKP Cargo, a w latach 2010-13 był członkiem zarządu PKP Cargo International a.s. z siedzibą w Bratysławie.

Ukończył studia magisterskie na wydziale ekonomiczno-filologicznym Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (specjalność: marketingowe zarządzanie firmą) oraz w 2012 r. studia MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Arkadiusz Olewnik od marca 2016 r. związany jest z PKP Cargo, gdzie pełnił funkcję dyrektora biura kontrolingu finansowego i relacji inwestorskich. W latach 2013-16 pełnił funkcję eksperta rynku infrastrukturalnego, realizując m.in. audyt finansowy Kolei Śląskich czy audyt infrastruktury kolejowej Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie.

W latach 2005-12 pełnił m.in. funkcje: członka zarządu - dyrektora finansowego w Kolejach Mazowieckich, pełnomocnika zarządu ds. inwestycji w POC Dipservice (obecnie Polski Holding Nieruchomości S.A.), członka zarządu - dyrektora prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP. W okresie 2005-08 pełnił też funkcję przewodniczącego rady nadzorczej PKP Cargo. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek - ekonomika produkcji).

Jarosław Klasa jest związany z PKP Cargo od 1985 r., gdzie - jako absolwent technikum kolejowego w Bydgoszczy - rozpoczynał pracę od najniższych szczebli pionu operacyjnego spółki, mając wpływ na optymalizację strategicznego obszaru jej działalności. W latach 2014-15 był doradcą zarządu PKP Informatyka, a w latach 2015-16 dyrektorem departamentu eksploatacji systemów w PKP Informatyka. Ukończył studia na wydziale mechanicznym Politechniki Koszalińskiej. W 2013 r. zdobył tytuł MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.