Grupa Żywiec: Prezes Guillaume Duverdier powołany na kolejną kadencję

Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec został powołany ponownie na to stanowiska na kolejne trzy lata. Na kolejną kadencję został też powołany członek zarządu Michael McKeown.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Żywiec: Prezes Guillaume Duverdier powołany na kolejną kadencję

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

9 mar 2016 16:33


- W dniu 9 marca 2016 r. Rada Nadzorcza Grupy Żywiec, działając na podstawie art. 368 § 4 Kodeksu spółek handlowych, powołała ponownie prezesa zarządu Grupy Żywiec w osobie Pana Guillaume Duverdier, na kolejną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zatwierdzającego sprawozdania finansowe za rok obrotowy 2015 – poinformowała Grupa Żywiec.

Również w dniu 9 marca rada nadzorcza w oparciu o wniosek prezesa zarządu powołała ponownie członka zarządu w osobie pana Michael McKeown na kolejną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zatwierdzającego sprawozdania finansowe za rok obrotowy 2015.

Guillaume Duverdier ma obywatelstwo francuskie. Posiada tytuł Magistra Zarządzania Ecole Superieure des Sciences Commerciales Angers (Wyższa Szkoła Nauk Ekonomicznych w Angers). Ukończył również Heineken Executive Program w INSEAD we Francji.

Guillaume Duverdier rozpoczął swoją karierę zawodową w Procter and Gamble, gdzie pracował w latach 1994 - 2000, zajmując kolejne stanowiska w obszarze zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami.

W marcu 2000 r. dołączył do Grupy Heineken jako Dyrektor ds. rozwoju sprzedaży w Brasseries Heineken we Francji.

Od 2006 do 2010 roku był Dyrektorem Generalnym firmy Sonobra w Tunezji. Następnie objął prowadzenie należącej do Grupy Heineken firmy Al Ahram Beverages Company w Egipcie, m.in. produkującej i dystrybuującej piwo, wino, mocne alkohole i napoje bezalkoholowe.

Z dniem 11 listopada 2013 r. rozpoczął pracę w Grupie Żywiec na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, a od dnia 6 grudnia 2013 r. pełni funkcję prezesa zarządu Grupy Żywiec.

Michael McKeown ma obywatelstwo brytyjskie. Posiada wykształcenie wyższe z zakresu nauk społecznych, dyplomy z zarządzania oraz finansów (Certified Diploma in Management Studies and Finance). Pracował w Owens Illinois gdzie pełnił obowiązki Dyrektora ds. Rozwoju (2 lata). Przez 5 lat był związany z Polglass Polska pełniąc funkcję prezesa oraz dyrektora generalnego. Przez 20 lat współpracował z Rockware Glass UK gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego.

Od maja 2006 r. zatrudniony jest w Grupie Żywiec. W okresie 10 lipca 2006 r. do 30 września 2007 r. pełnił funkcję prokurenta spółki. Od 1 października 2007 r. jest członkiem zarządu Grupy Żywiec. Od maja 2006 r. do końca sierpnia 2015 r. pełnił obowiązki dyrektora ds. logistyki, zaś od września 2015 r. jest dyrektorem ds. zakupów Grupy Żywiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.