Gerard Bourland dyrektorem generalnym Dalkii Polska

To nie jedyne zmiany w zarządzie grupy Dalkia Polska. Jacky Lacombe, dotychczasowy prezes Dalkii Łódź zastąpił Frederica Faroche na stanowisku członka zarządu ds. operacyjnych. Do zarządu dołącza również Magdalena Bezulska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gerard Bourland dyrektorem generalnym Dalkii Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 wrz 2013 12:17


Gerard Bourland jest związany z branżą energetyczną od ponad 30 lat. Pełnił funkcje kierownicze w elektrowniach atomowych i konwencjonalnych we Francji i następnie na Węgrzech. Od 2008 zarządzał spółką zależną Dalkii na Węgrzech - największą elektrociepłownią na biomasę w tym kraju. Gerard Bourland legitymuje się dyplomem inżyniera, jest absolwentem l'Ecole Nationale d'Ingénieurs Electriciens de Grenoble.

Gerard Bourland objął funkcję dyrektora generalnego Dalkia Polska. Grupa będzie kontynuować i wzmacniać swój rozwój w trzech komplementarnych obszarach: miejskie systemy ciepłownicze, media energetyczne dla przemysłu oraz usługi energetyczne dla budynków.

- Naszym priorytetem są działania nakierowane na stałe zwiększanie efektywności energetycznej zarządzanych systemów i proponowanie naszym klientom rozwiązań szytych na miarę, zmierzających do zmniejszania emisji CO2 - powiedział dyrektor generalny Dalkii Polska.

Jacky Lacombe, dotychczasowy prezes Dalkii Łódź zastąpił w zarządzie Dalkii Polska Fredericka Faroche, obejmując stanowisko dyrektora operacyjnego grupy Dalkia w Polsce. Jacky Lacombe będzie odpowiadał za działalność techniczno-operacyjną grupy oraz politykę jakości, ochrony środowiska i BHP.

Ma długoletnie doświadczenie w branży energetycznej na rynku polskim. W 1998 roku przyjechał do naszego kraju po raz pierwszy, by zarządzać pionem remontów i inwestycji oraz stworzyć dyrekcję ds. jakości w Elektrociepłowni „Kraków". W latach 2001 - 2006 pełnił również funkcję prezesa Kogeneracja SA. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, absolwentem Ecole Nationale Superieure d'Ingenieurs de Toulouse.

Magdalena Bezulska jest związana z grupą Veolia od 1999 roku a z Grupą Dalkia Polska od lipca 2012. W Veolii Usługi dla środowiska, obejmowała stanowisko dyrektora ds. rozwoju i funkcję członka zarządu, następnie prokurenta i dyrektora ds. personalnych i korporacyjnych. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku nauki polityczne oraz francuskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Lille w zakresie zarządzania terytorialnego.

Zmiany w zarządzie dokonały się również w spółkach zależnych Dalkii Polska. Prezesem Dalkii Łódź został Andrzej Szymanek, dotychczasowy członek zarządu ds. operacyjnych Dalkii Warszawa. Zastąpił go Gregoire Ignasiak, przedtem piastujący stanowisko dyrektora handlowego na Europę Kontynentalną w Dalkii International.

Frederic Faroche będzie kontynuował karierę w Grupie Dalkia na stanowisku Dyrektora Generalnego Dalkii Bułgaria.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.