PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Gen. Ryczkowski Szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

Generał bryg. Dariusz Ryczkowski przejął w poniedziałek w Bydgoszczy obowiązki Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Na to stanowisko wyznaczył go prezydent Andrzej Duda na wniosek Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

  • Autor: PAP/bad
  • 1 lip 2019 16:47
Gen. Ryczkowski Szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
Generał bryg. Dariusz Ryczkowski przejął w poniedziałek w Bydgoszczy obowiązki Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. fot. twitter
REKLAMA
  • Generał Ryczkowski przejął dowództwo od swojego poprzednika gen. dyw. Dariusza Łukowskiego, który był szefem IWSZ od marca 2016 r.
  • Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział podczas uroczystości w Bydgoszczy, że zadanie jakie postawił przed gen. Ryczkowskim, nowym szefem Inspektoratu Wsparcia, będzie kontynuacja pracy poprzednika.
  • Ważne będzie także położenie szczególnego nacisku na nieruchomości, które służą Wojsku Polskiemu, zwłaszcza w kontekście umowy ze Stanami Zjednoczonymi.

Przypomniał, że w czerwcu prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump podpisali porozumienie, która stanowi o wzmocnieniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce. - Żeby ten proces mógł nastąpić, konieczne jest przygotowanie infrastruktury. Podkreślam, że infrastruktura będzie służyła nie tylko żołnierzom Stanów Zjednoczonych, ale także żołnierzom Wojska Polskiego - powiedział Błaszczak w Bydgoszczy.

- Moim zadaniem, jako ministra obrony narodowej jest wzmacnianie Wojska Polskiego. Ten proces dokonuje się również poprzez przywracanie nieruchomości wcześniej oddawanych z zasobów Wojska Polskiego. (...) Poprzedni rząd prowadził inną politykę - wyzbywał się nieruchomości, które służą obronności naszej Ojczyzny - stwierdził Błaszczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- My te nieruchomości pozyskujemy odbudowujemy. Nieruchomości, które będą służyły stacjonowania wojsk sojuszniczych, wojsk Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim, które będą służyły stacjonującym tu jednostkom Wojska Polskiego - wyjaśnił minister.

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych ma zabezpieczyć w Wojsku Polskim pełne planowanie zabezpieczenia logistycznego, również wojsk sojuszniczych czy polskich kontyngentów za granicą.

Błaszczak zaznaczył, że dotychczasowy dowódca IWSZ został wyznaczony na zastępcę szefa Sztabu Generalnego WP.

27 czerwca prezydent mianował Ryczkowskiego generałem brygady w związku z wyznaczeniem mu nowej funkcji. Ma on 48 lat. Od 2012 r. do tej pory był dyrektorem departamentu infrastruktury MON.

Inspektorat powstał w październiku 2006 r. Pierwszym jego szefem był gen. dyw. Zbigniew Głowienka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gen. Ryczkowski Szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA