×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Frederik Van De Velde awansuje w ArcelorMittal Poland

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • Opublikowano: 1 lut 2021 14:00

Od 1 lutego 2021 roku Frederik Van De Velde objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego i został członkiem zarządu ArcelorMittal Poland.

Frederik Van De Velde awansuje w ArcelorMittal Poland
Frederik Van De Velde (fot. ArcelorMittal Poland)
REKLAMA

Frederik Van De Velde pochodzi z Belgii. Zanim dołączył do ArcelorMittal w 1998 r. jako kierownik produkcji wyżarzalni oraz walcarki w zakładzie w Gandawie, pracował jako asystent na Uniwersytecie w Gandawie, gdzie uzyskał tytuł doktora. W 2002 r. został koordynatorem ds. jakości i procesu technologicznego walcowni zimnej. Już w 2008 r. objął stanowisko szefa ds. relacji z klientami, a w 2010 - szefa wielkich pieców i spiekalni w ArcelorMittal w Gandawie.

Od 2015 do 2017 roku Frederik pełnił funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część surowcową Gandawa-Liège. Następnie został dyrektorem ds. technologii ArcelorMittal Europe wyroby płaskie. Od lutego 2019 r. Frederik odpowiadał za procesy w części surowcowej w ArcelorMittal Europe wyroby płaskie. Jest absolwentem wydziału inżynierii elektromechanicznej, posiada tytuł doktora nauk stosowanych Uniwersytetu w Gandawie.

- Cieszę się, że Frederik dołącza do ArcelorMittal Poland i życzę mu błyskawicznych sukcesów w nowej roli. Wierzę, że jego ogromne doświadczenie pozwoli mu wnieść do naszego zespołu świeżą perspektywę. Nowe pomysły są teraz jeszcze cenniejsze, bo pandemia postawiła przed naszą branżą - i tak już borykającą się z wieloma trudnościami - nowe wyzwania – mówi Sanjay Samaddar, prezes zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego, a w jej skład wchodzi pięć hut, w Krakowie oraz w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Do koncernu należą także Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, będące największym producentem koksu w Polsce i Europie. ArcelorMittal Poland zatrudnia ponad 10 000 osób, a wraz ze spółkami zależnymi – ponad 14 000. Firma produkuje szeroki wachlarz wyrobów długich, płaskich, specjalnych oraz półwyrobów stalowych na potrzeby m.in. budownictwa, przemysłu AGD i transportowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Frederik Van De Velde awansuje w ArcelorMittal Poland
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA