Federico Tonetti dyrektorem zarządzającym Lafarge w Polsce

Federico Tonetti 1 października 2014 r. obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Lafarge w Polsce, zastępując Bruno Roux, który zostanie dyrektorem zarządzającym Lafarge w Kanadzie Wschodniej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Federico Tonetti dyrektorem zarządzającym Lafarge w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 wrz 2014 9:34


Federico Tonetti z Lafarge jest związany od 2008 r. Pracował m.in. na stanowiskach kierownika ds. strategii na poziomie grupy Lafarge, dyrektora ds. betonu w Europie Środkowej i Wschodniej oraz wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. betonu w Kanadzie Zachodniej.

Wcześniej Tonetti pracował dla firm Legrand, Pirelli Energy Cables & Systems oraz Bain & Company w Mediolanie, Berlinie i Paryżu.

Tonetti ma 42 lata; z pochodzenia jest Włochem. Ukończył studia MBA w Instituto de Empresa w Madrycie i studia z Business Administration na Uniwersytecie L.Boconi w Mediolanie. Jak podało Lafarge, biegle mówi w pięciu językach, m.in. po polsku.

Lafarge zatrudnia ok. 64 tys. pracowników w 62 krajach. W 2013 r. koncern odnotował przychody na poziomie 15,2 mld euro. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 r.; jest właścicielem cementowni Kujawy i Małogoszcz, a także kopalni kruszyw i sieci wytwórni betonu towarowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.