×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ewa Wolniewicz dyrektorką Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie?

  • Autor: PAP/AT
  • 1 wrz 2017 13:20

Najprawdopodobniej Ewa Wolniewicz, była dyrektor TVP Wrocław, zostanie dyrektorem miejskiego Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie i zastąpi na tym stanowisku Bartosza Szydłowskiego, który złożył rezygnację w lipcu.

Ewa Wolniewicz dyrektorką Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych rozmów. Wszystko wskazuje na to, że pani Ewa Wolniewicz zostanie dyrektorem Łaźni Nowej" - powiedziała rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek. Jak dodała, umowa z Wolniewicz zostanie podpisana najprawdopodobniej w drugiej połowie września.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski szukał na stanowisko dyrektora naczelnego osoby z doświadczeniem w administrowaniu kulturą, ale spoza środowiska krakowskiego. Nowego dyrektora miasto nie musiało wybierać w drodze konkursu. Prowadzono rozmowy z kilkoma kandydatami.

Ewa Wolniewicz w latach 2012-2016 zarządzała ośrodkiem telewizji publicznej we Wrocławiu, wcześniej przez lata pracowała, jako dziennikarka i redaktorka. Jest absolwentką kulturoznawstwa (spec. filmoznawstwo i sztuka) na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie pełni funkcję redaktor naczelnej telewizji Echo 24.

Bartosz Szydłowski dalej będzie pracował w Łaźni Nowej, ale jako dyrektor artystyczny. Majchrowski nie chciał, aby Szydłowski całkowicie odchodził z Teatru. "Bartosz Szydłowski jest twórcą Teatru Łaźnia Nowa, to jest jego autorska scena" - mówiła Chylaszek i podkreśliła, że prezydent Krakowa rozumiał, że trudno jest być jednocześnie dyrektorem artystycznym i naczelnym pilnującym spraw administracyjnych i finansowych placówki, a Szydłowski łączył te dwie funkcje.

W połowie maja krakowski radny PiS Adam Kalita złożył interpelację w sprawie nieprawidłowości w Teatrze Łaźnia Nowa, a następnie zawiadomił prokuraturę, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Radny zarzucił dyrektorowi teatru niegospodarność i wydawanie publicznych pieniędzy na prywatne cele.

Urząd Miasta przeprowadził w teatrze kontrolę, która potwierdziła nieprawidłowości. Kontrolerzy stwierdzili m.in. nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych i zagubienie dowodów księgowych należących do instytucji.

Z dokumentu upublicznionego przez Urząd Miasta wynikało też m.in., że dyrektor wypłacał swojej zastępczyni, prywatnie - swojej żonie - wynagrodzenie wyższe, niż sam otrzymywał, choć nie było to uzasadnione zakresem zadań i odpowiedzialności.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ewa Wolniewicz dyrektorką Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA