Ewa Szurmińska-Jaworska partnerem PwC w Stanach Zjednoczonych

• Mecenas Ewa Szurmińska-Jaworska, dotychczas partner zarządzająca kancelarią PwC Legal w Polsce, dołączyła w poniedziałek (5 września) do grona partnerów w globalnym zespole PwC w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie odpowiedzialna m.in. za doradztwo dla klientów amerykańskich obecnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
• Kancelarią PwC Legal w Polsce będą zarządzali Jacek Pawłowski i Cezary Żelaźnicki, którzy zostali jej komplementariuszami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ewa Szurmińska-Jaworska partnerem PwC w Stanach Zjednoczonych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 wrz 2016 10:33


Mecenas Ewa Szurmińska-Jaworska była założycielem i partnerem zarządzającym PwC Legal od siedmiu lat. - W swojej nowej roli Ewa będzie partnerem odpowiedzialnym za doradztwo dla amerykańskich klientów obecnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo, obecność Ewy w globalnych strukturach PwC w Stanach Zjednoczonych przyczyni się do wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy naszymi praktykami - mówi Adam Krasoń, prezes PwC Polska.

Kancelarią PwC Legal w Polsce kierowali będą wspólnie mecenasi Jacek Pawłowski oraz Cezary Żelaźnicki.

Cezary Żelaźnicki i Jacek Pawłowski pokierują PwC Legal w Polsce. (fot. mat.pras.) Cezary Żelaźnicki i Jacek Pawłowski pokierują PwC Legal w Polsce. (fot. mat.pras.)

Mecenas Jacek Pawłowski specjalizuje się w prawie spółek, prawie handlowym i cywilnym. Przeprowadził szereg transakcji fuzji i przejęć, restrukturyzacji grup kapitałowych oraz prowadzi bieżącą obsługę polskich i międzynarodowych firm w zakresie prawa cywilnego, handlowego i korporacyjnego.

W ramach praktyki fuzji i przejęć prowadził i koordynował liczne procesy badania prawnego due diligence, w tym w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wspiera również przedsiębiorców zarządzających swoimi grupami kapitałowymi z Polski w ich ekspansji do innych państw oraz polskie firmy rodzinne w projektach planowania sukcesji polegających na zaplanowaniu i wdrożeniu przekazania biznesu rodzinnego kolejnemu pokoleniu.

Posiada ponad 16 lat doświadczenia, które zdobył w renomowanych kancelariach prawnych. Jest radcą prawnym, ukończył dwa kierunki na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (prawo i stosunki międzynarodowe) oraz studiował w Niemczech na Otto-Friedrich Universität w Bambergu.

Mecenas Cezary Żelaźnicki specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, prawa handlowego, prawa cywilnego oraz prawa pracy. Prowadził projekty fuzji i przejęć spółek kapitałowych. Koordynował prace związane z restrukturyzacjami działalności grup kapitałowych w Polsce i zagranicą, a także projekty dotyczące obsługi bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.