Ewa Szlachetka nowym partnerem Wierzbowski Eversheds

Do grona partnerów kancelarii Wierzbowski Eversheds dołączyła Ewa Szlachetka, która pokieruje praktyką fuzji i przejęć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ewa Szlachetka nowym partnerem Wierzbowski Eversheds

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 wrz 2014 11:45


Ewa Szlachetka jest adwokatem posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu znaczących transakcji, które obsługiwała pracując w renomowanych kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym przejęć spółek publicznych oraz w restrukturyzacji grup kapitałowych. Obsługuje również transakcje prowadzone przez fundusze typu Private Equity i Venture Capital.

Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała także w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzonym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem Cambridge. Ponadto jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego na Uniwersytecie Kent w Canterbury w Wielkiej Brytanii, gdzie w 1999 roku uzyskała tytuł LL.M. z wyróżnieniem.

Przed podjęciem pracy w kancelarii Wierzbowski Eversheds, Ewa Szlachetka kierowała zespołem fuzji i przejęć w kancelarii Gessel.

- Kontynuując prace nad międzynarodowymi transakcjami, w tym w ramach Eversheds, postanowiliśmy zwiększyć naszą aktywność na lokalnym rynku MSP, na którym widzimy szanse dla rozwoju naszego biznesu, ponieważ liczba lokalnych transakcji M&A systematycznie na nim wzrasta” – mówi Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

- Jesteśmy przekonani, że nawiązanie współpracy z tak doświadczonym ekspertem jak mec. Ewa Szlachetka pozytywnie przełoży się na wzmocnienie i ugruntowanie pozycji naszej kancelarii na rynku fuzji i przejęć – dodaje Krzysztof Wierzbowski.

- Rynek fuzji i przejęć w Polsce nieustannie się zmienia. Klienci szukają coraz to nowych, niestandardowych dróg rozwoju biznesu, w związku z czym ciągle pojawiają się nowe wyzwania dla doradców prawnych. Myślę, że dzięki międzynarodowemu doświadczeniu sieci Eversheds oraz znajomości polskich realiów, będziemy w stanie zaproponować im kompleksowe usługi na najwyższym poziomie – mówi Ewa Szlachetka, partner kierująca praktyką fuzji i przejęć w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.