Energa Operator: Roman Pionkowski nowym prezesem

Nowym prezesem Energa Operator, od której wyników w największym stopniu zależy EBITDA grupy Energa, został Roman Pionkowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Energa Operator: Roman Pionkowski nowym prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 maj 2015 20:15


Rada nadzorcza Energi Operator odwołała Rafała Czyżewskiego ze stanowiska prezesa zarządu spółki, a pełnienie tej funkcji powierzyła Romanowi Pionkowskiemu, który jest absolwentem Politechniki Gdańskiej (Wydział Elektroniki - 1987, Wydział Zarządzania i Ekonomii - 1999), a także doktorem nauk ekonomicznych (2001).

Roman Pionkowski w ostatnim czasie był prezesem zarządu PSE Inwestycje. Wcześniej był prezesem Elektrowni Ostrołęka, która należy do grupy Energa i m.in. prowadził wówczas przetarg na wybór generalnego wykonawcy nowej elektrowni Ostrołęka. W przeszłości był też wiceprezesem Energi i okresowo pełnił obowiązki prezesa tej spółki.

Energa Operator to jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Zasila odbiorców na obszarze 75 tys. km². Spółka eksploatuje ponad 180 tys. km linii elektroenergetycznych wszystkich napięć, którymi w ubr. przesłała do odbiorców ponad 20 TWh energii.

Energa Operator to także najważniejsza spółka grupy Energa pod względem wpływu na wyniki całej grupy. W ubr. zysk EBITDA segmentu dystrybucji gdańskiej grupy energetycznej przekroczył 1,5 mld zł przy zysku EBITDA całej grupy Energa na poziomie około 2,3 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ENERGA-tyk 2015-05-06 14:33:56

nooo... ale foto to jakies "prehistoryczne", logo firmy, to jeszcze z czasów, gdy ENERGA w nazwie miała "koncern"... wiec wieki temu ;) P.S. ... nie ważne kto jest Prezesem, liczy się dywidenda :D

B 2015-05-05 21:27:33

Gratulacje