Energa ma nowy zarząd. Prezesem został Andrzej Tersa

Rada Nadzorcza Energi 28 kwietnia dokonała wyboru zarządu spółki IV kadencji. Jej skład jest zupełnie nowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Energa ma nowy zarząd. Prezesem został Andrzej Tersa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

29 kwi 2015 8:21


Nowym prezesem został Andrzej Marian Tersa, wiceprezesem ds. finansowych Seweryn Piotr Kędra, a wiceprezesem ds. korporacyjnych została Jolanta Maria Szydłowska.

- Rada uznała, iż powołane osoby posiadają wiedzę, kwalifikacje oraz predyspozycje w zakresie niezbędnym do zajmowania powierzonych stanowisk – podała Energa w komunikacie.

Powołanie nowych osób do zarządu Energa SA IV Kadencji nastąpi z chwilą podjęcia przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Energa uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2014, zwołane na dzień 29 kwietnia br.

Warto podkreślić, że w zarządzie IV kadencji nie znalazł się nikt z dotychczasowego zarządu Energi. Dotychczas Energą kierował zarząd w składzie: Mirosław Bieliński - prezes oraz Roman Szyszko - wiceprezes ds. finansowych i Wojciech Topolnicki - wiceprezes ds. strategii rozwoju.

Nowy prezes Energii, Andrzej Tersa, był dotychczas wiceprezesem spółki PGE Energia Odnawialna.

Andrzej Tersa jest inżynierem elektroenergetykiem, absolwentem Politechniki Gdańskiej (1975). Od 1969 roku pracownik dzisiejszej grupy Energa. W 2000 roku przeniesiony do Zakładu Elektrowni Wodnych w Straszynie, który przekształcił w 2003 roku w spółkę.

W latach 2003–2013 prezes zarządu spółki Energa Hydro, kierujący kolejnymi przejęciami i konsolidacjami aktywów wodnych w Grupie Energa. Od czerwca do sierpnia 2013 roku wiceprezes zarządu tej spółki. Od maja 2014 r. był wiceprezesem PGE Energia Odnawialna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.