Elżbieta Leszczyńska wielkopolskim kuratorem oświaty

6
Elżbieta Leszczyńska wielkopolskim kuratorem oświaty fot.amu.edu.pl
• Pracownik naukowy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu Elżbieta Leszczyńska zostanie nowym wielkopolskim kuratorem oświaty.
• Nowa kurator ma objąć stanowisko 29 marca.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elżbieta Leszczyńska wielkopolskim kuratorem oświaty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 mar 2016 16:52


"Elżbieta Leszczyńska ma ogląd nie tylko wielkopolski, ogólnopolski, ale i europejski. O pani kurator słyszałam same superlatywy, tym bardziej jestem wdzięczna, że się zdecydowała i będziemy mogły współpracować" - podkreśliła minister.

Na stanowisko wielkopolskiego kuratora oświaty Leszczyńską wybrała komisja konkursowa w drodze głosowania. Kandydatka uzyskała 7 na 8 ważnie oddanych głosów. Z wnioskiem do minister edukacji o powołanie nowej kurator wystąpił 15 marca br. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

"W tej chwili mamy w Europie do czynienia z taką sytuacją, że szkoły się transformuje, że są potrzebne zmiany" - mówiła w poniedziałek (21 marca) Leszczyńska.

"Przez moją pracę właściwie głównie na uniwersytecie i w organizacjach pozarządowych zebrałam bardzo bogate doświadczenie na temat tego jak powinna wyglądać edukacja. Oczywiście są różne modele jakimi mechanizmami, modelami można wprowadzać zmiany jakościowe. Wydaje mi się, że mam pewną wiedzę, doświadczenie i chciałabym oddać się tej instytucji" - zadeklarowała.

Leszczyńska podkreśliła, że do ubiegania się o funkcję kuratora namawiana była przez wiele środowisk. Były wśród nich także organizacje pozarządowe działające na terenie Wielkopolski, jak i Europy, z którymi nowa kurator współpracuje.

Z wielkopolskim kuratorium oświaty Leszczyńska związana była już wcześniej, a w latach 2007-2009 pełniła funkcję kuratora. Ze stanowiska została odwołana przez ówczesnego wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka, który zarzucał jej "brak wystarczających umiejętności menadżerskich do sprawowania funkcji".

"Chcę osiągnąć to, co zaczęłam w 2006 roku, ale nie dane mi było dokończyć" - mówiła. "Wierzę w to, że zawsze możliwy jest dialog społeczny ze wszystkimi partnerami. Chcę doprowadzić do tego, aby podnieś kulturę społeczną w naszym województwie, chociaż ona, w porównaniu z innymi, i tak chyba nie jest w najgorszym stanie" - podkreśliła Leszczyńska.

"Uważam, że wszyscy mamy ten sam cel. Niezależnie od tego, jakie mamy poglądy, jakie mamy pomysły na sposób wprowadzania pewnych zmian możemy dojść do pewnego konsensusu, po to, aby na tym skorzystała polska młodzież" - zaznaczyła.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.