Eldar Saetre nowym prezesem Statoil

W trybie natychmiastowym Helge Lund rozstał się ze stanowiskiem prezesa i dyrektora wykonawczego Statoil. Tymczasowo jego funkcję przejął Eldara Saetre.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Eldar Saetre nowym prezesem Statoil

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

15 paź 2014 18:26


Statoil poinformował o zaskakującej zmianie prezesa. W trybie natychmiastowym przestał nim być Helge Lund. Rada dyrektorów Statoil nie podała przyczyn swojej decyzji.

Czytaj też: Branża morska potrzebuje ludzi do pracy. Sięga po młodych i cudzoziemców

Zakomunikowano jedynie, że dotychczasowy prezes przechodzi do pracy w „innym międzynarodowym koncernie paliwowym". Jak podaje „The Financial Times” Lund ma zostać szefem brytyjskiej spółki gazowej BG Group. Miejsce Lunda obejmie Eldar Saetre.
 
Helge Lund był prezesem Statoilu od 2014 roku. Pod jego kierownictwem prowadzono projekt Sztokman, dotyczący wydobycia gazu z dna Morza Barentsa. Zakończył się on jednak fiaskiem, a z inwestycji dziś na morzu stoi tylko jedna z czterech planowanych, platforma wydobywcza - podaje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Ile chcę zarabiać, a ile mogę powiedzieć to dwie różne sprawy

Z kolei Eldar Saetre w latach 2003-2010 zarządzał finansami w przedsiębiorstwie. Później został wiceprezesem ds. marketingu, przerobu i energetyki odnawialnej. Pod jego nadzorem tworzono nową spółkę IPO Statoil. Odegrał też kluczową rolę w strategii marketingowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.