Eiji Takeichi prezesem Toyota Motor Manufacturing Poland

Eiji Takeichi zastąpił Carla Klemma na stanowisku prezesa wałbrzyskiej fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Eiji Takeichi prezesem Toyota Motor Manufacturing Poland

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 sty 2016 10:18


Eiji Takeichi rozpoczął drogę zawodową w Toyocie w 1987 r. Pracował m.in. w amerykańskim i europejskim oddziale Toyoty. Przed objęciem funkcji w Wałbrzychu zajmował stanowisko wiceprezesa TME - europejskiej centrali koncernu Toyota ds. kontroli produkcji, logistyki oraz planowania strategicznego.

- Moim pierwszym priorytetem będzie rozwój pracowników w celu wykształcenia wszechstronnej załogi gotowej sprostać przyszłym projektom i systemom produkcji - mówił podczas powitania siedzibie wałbrzyskiej fabryki Eiji Takeichi.

- Chciałbym aby nasz rozwój szedł w parze z rozwojem miasta i regionu. Z waszym wsparciem chcę uczynić TMMP firmą, która jest dumą wszystkich pracowników oraz współpracujących firm, instytucji i społeczności lokalnej - dodał

Wałbrzyska fabryka Toyoty, to jeden z największych zakładów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i największa fabryka koncernu poza Japonią.

Firma produkuje skrzynie biegów oraz silniki do małych samochodów Toyoty (Aygo) i Grupy PSA. Podzespoły montowane są zarówno w pojazdach japońskiej marki, jak i w modelu francuskiego Citroena oraz brytyjskiego Lotusa. Zdolności produkcyjne fabryki wynoszą milion podzespołów rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

grochu 2016-01-29 14:58:36

taka szycha jako prezes europejskiego oddziału toyoty w wałbrzychu będzie na pewno trzymała rękę na pulsie podczas produkcji skrzyń do aygo. ogólnie toyota słynie z niezawodności a teraz to na 100% będzie to pewne.