Edward Szlęk nowym prezesem JSW

Rada Nadzorcza JSW podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 27 kwietnia Edwarda Szlęka na stanowisko Prezesa Zarządu JSW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Edward Szlęk nowym prezesem JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała/mat. pras. JSW)

wnp.pl

20 kwi 2015 19:04


Edward Szlęk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od początku pracy zawodowej aktywnie uczestniczący w rozwoju i zarządzaniu firmami z branży stalowej, chemicznej i koksowniczej. Absolwent podyplomowych studiów informatycznych na AGH. Absolwent studium w zakresie zarządzania ukończonego w Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa.

Od 1990 roku zajmował się zarządzaniem, rozwojem i restrukturyzacją firm o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki.

Przeprowadził skuteczną restrukturyzację takich firm, jak Huta "Zawiercie", Stalexport, Zakłady Chemiczne "Alwernia". Wszystkie te firmy działały w ramach grup kapitałowych obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od 2007 roku zarządzał największą spółką przetwórczą JSW - Koksownią Przyjaźń.

W ostatnich dwóch latach zajmował się integracją Koksowni Przyjaźń i Kombinatu Koksochemicznego "Zabrze", doprowadzając do utworzenia spółki JSW Koks, która zarządza czterema zakładami koksowniczymi i przetwarza ponad 5 mln ton węgla rocznie, skutecznie konkurując na europejskim i światowym rynku koksu. Doprowadził w ten sposób do finału proces tworzenia w ramach JSW, grupy węglowo-koksowej.

Szlęk na stanowisku prezesa JSW zastąpi Jarosława Zagórowskiego. Ostatnio, po odejściu Zagórowskiego, spółką kierował Jerzy Borecki p.o. prezesa JSW.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest w trudnej sytuacji, uderzył w nią m.in. spadek cen węgla koksowego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.