Dyrektor NFZ w Bydgoszczy zrezygnował ze stanowiska

Dyrektor NFZ w Bydgoszczy Tomasz P. zrezygnowałze stanowiska. Dzień wcześniej usłyszał zarzuty oszustwa i przekroczenia obowiązków służbowych, do których miało dojść, gdy pracował w bydgoskim oddziale ZUS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dyrektor NFZ w Bydgoszczy zrezygnował ze stanowiska

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 sie 2014 18:34


Jak powiedział szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Leon Bojarski, zarzuty dotyczą lat 2008-2010, kiedy Tomasz P. był naczelnikiem wydziału obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy. W tym samym czasie prowadził firmę, która organizowała szkolenia m.in. dla pracowników bydgoskiego szpitala miejskiego. Mimo że ZUS przeprowadza takie szkolenia za darmo, Tomasz P. wystawiał za nie rachunki. W procederze pomagała mu Anna Z. - była księgowa szpitala.

Według prokuratury firma podejrzanego mogła zgromadzić w ten sposób nawet 50 tys. zł.

"Dyrektor usłyszał w czwartek 14 zarzutów, za które grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Byłej księgowej postawiono 10 zarzutów. Obydwoje stawili się z obrońcami w prokuraturze, ale odmówili składania zeznań" - poinformował prokurator Bojarski.

Tomasz P. został pilnie wezwany do centrali NFZ w Warszawie, gdzie podczas spotkania z prezesem funduszu złożył rezygnację z pełnionego stanowiska.

"Prezes przyjął rezygnację. Od poniedziałku pełniącą obowiązki dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ będzie dotychczasowa dyrektor ds. medycznych Elżbieta Kasprowicz. W tej chwili trudno mówić o konkursie na stanowisko szefa NFZ w Bydgoszczy. Nie planowaliśmy takich ruchów kadrowych" - powiedziała rzeczniczka centrali NFZ Agnieszka Gołąbek.

O dyrektorze NFZ w Bydgoszczy głośno zrobiło się już m.in. na początku lipca, kiedy w wyniku nowego kontraktowania świadczeń rehabilitacyjnych umowę na ich wykonywanie straciło sześć bydgoskich przychodni. Odwołania Tomasza P. domagało się wówczas kilku bydgoskich polityków, w tym przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiewicz, który wystąpił do prezesa NFZ o odsunięcie dyrektora z zajmowanego stanowiska.

Tomasz P. zarządzał regionalnym oddziałem funduszu od grudnia 2011 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.