Dyrektor MOPS w Łodzi traci pracę. Są zarzuty korupcyjne

• Łódzka prokuratura prowadzi kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, a władze miasta odwołują jego dyrektorkę.
• Sytuacja spowodowana jest nieprawidłowościami w zakresie zamówień publicznych i umów cywilnoprawnych.
• Powołano nową dyrektor, która ma 60 dni na przedstawienie bilansu otwarcia i koncepcji funkcjonowania ośrodka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dyrektor MOPS w Łodzi traci pracę. Są zarzuty korupcyjne

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

www.portalsamorzadowy.pl

29 sie 2016 15:47


Łódzka Prokuratura Okręgowa od kilku tygodni prowadzi śledztwo w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, związane z działaniami o podłożu korupcyjnym. Kontrolowane są czynności podejmowane przez ośrodek od 1 stycznia 2013 roku. Władze miasta postanowiły nie czekać do zakończenia kontroli i odwołały z funkcji dyrektora ośrodka Małgorzatę Wagner. Powodem jest szereg nieprawidłowości wykrytych w zakresie zamówień publicznych oraz umów cywilnoprawnych.

- Podjęliśmy decyzję natychmiastową, nie czekając na zakończenie śledztwa prokuratury, aby z dniem 29 sierpnia odwołać z funkcji pełniącej obowiązki dyrektora panią Małgorzatę Wagner. Podjęliśmy również decyzję, aby powołać zespół, który wzmocni nadzór funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na jego czele stanie sekretarz miasta Barbara Brzozowska-Nieradko - poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Jednocześnie władze miasta zdecydowały, że funkcję dyrektora pełnić będzie teraz Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, która do tej pory pełniła funkcję wicedyrektora MOPS.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.