Duże zmiany w kierownictwie Twittera

Światowe media zwracają uwagę, że szef Twittera Jack Dorsey dokonuje zmian w kierownictwie, aby odbudować markę i zyskać zaufanie inwestorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duże zmiany w kierownictwie Twittera

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 sty 2016 10:57


Z firmy odeszło dobrowolnie kilku wysokich rangą pracowników, w tym szef inżynierów Alex Roetter, kierownik produktu Kevin Weil, wiceprezydent ds. kadr Skip Schipper i szefowa ds. mediów Katie Stanton.

Koncern chce także do końca tego tygodnia pozyskać dwóch nowych członków rady nadzorczej, aby odbudować markę i zyskać zaufanie inwestorów. Jednym z kandydatów ma być kierownik jednego z koncernów medialnych - informuje w poniedziałek (25 stycznia) dziennik "Wall Street Journal".

Amerykańska gazeta przypomina, że przed przyjęciem funkcji Dorsey stawiał warunek całkowitej wymiany rady nadzorczej firmy.W oświadczeniu wydanym w poniedziałek czasu polskiego szef Twittera podziękował osobom opuszczającym stanowiska za ich dotychczasową pracę. Dodał, że "biorą oni wolne, na które zasłużyli". Jednocześnie dodał, że dotychczasowy szef ds. technologii Adam Messinger będzie teraz odpowiedzialny za nadzorowanie inżynierów, a także m.in. za produkty konsumenckie.

"WSJ" tłumaczy, że za rządów poprzedniego prezesa Dicka Costolo akcje Twittera zaczęły spadać, a firma "została sparaliżowana". Wpływ na to miały m.in. częste zmiany strategii, a także ruchy kadrowe. Od czasu objęcia stanowiska prezesa 5 października Dorsey dokonał kilku zmian kadrowych i doprowadził m.in. do redukcji zatrudnienia. Zapowiedział jednocześnie prace nad uproszczeniem funkcjonowania serwisu społecznościowego. Uruchomiono także nowe usługi w tym funkcję Moments. Jednak, jak zauważa "WSJ", te zmiany nie wpłynęły na wzrost notowań Twittera na Wall Street. Od objęcia przez Dorseya stanowiska akcje straciły na wartości 37 proc. i osiągnęły w zeszłym tygodniu najniższy poziom 16,69 dolara.

"WSJ" podkreśla, że inwestorzy czekają na opublikowanie raportu finansowego koncernu za czwarty kwartał. Zestawienie spodziewane jest 10 lutego br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.