×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dorota Janiszewska-Jakubiak p.o. dyrektor Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą

  • Autor: PAP/JS
  • 5 sty 2018 17:44

Dorota Janiszewska-Jakubiak została powołana na stanowisko p.o. dyrektora nowo powstałego Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - poinformowało MKiDN. Powołanie wręczył wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

Dorota Janiszewska-Jakubiak p.o. dyrektor Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Janiszewska-Jakubiak dotychczas była zastępcą dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych w resorcie kultury.

Jak podało MKiDN, Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą powstał jako wyspecjalizowana państwowa instytucja kultury, dla której organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytut realizować będzie projekty o charakterze konserwatorskim, naukowo-badawczym, edukacyjnym i informacyjnym.

Cele strategiczne Instytutu to m.in.: gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o pozostającym poza granicami kraju dziedzictwie kulturowym Rzeczpospolitej; zachowanie materialnych śladów kultury polskiej za granicą jako świadectwa dziejów Rzeczypospolitej i elementu kształtującego tożsamość narodową, istotnego dla Polonii i Polaków za granicą; typowanie i prowadzenie prac remontowo-konserwatorskich, których celem będzie zachowanie szczególnie cennych obiektów polskiego dziedzictwa poza granicami kraju; budowanie pozytywnego wizerunku Polski i jej dziedzictwa kulturowego jako elementu dziedzictwa europejskiego i światowego, zwłaszcza w krajach sąsiednich; pomoc instytucjom emigracyjnym i organizacjom polonijnym, prowadzącym działalność w zakresie ochrony dziedzictwa narodowego (archiwa, muzea, biblioteki); kształcenie świadomości społecznej obywateli Polski i polskich społeczności za granicą, w zakresie zachowania i znaczenia polskiej spuścizny kulturowej poza krajem; kształtowanie postaw patriotycznych poprzez projekty edukacyjne i wolontariat rozwijające kompetencje społeczne i obywatelskie (np. porządkowanie cmentarzy cywilnych i miejsc pamięci poza krajem).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dorota Janiszewska-Jakubiak p.o. dyrektor Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA