Domagają się dymisji prezesa TVP

- Posłowie PiS kolejny raz domagali się dymisji prezesa TVP Juliusza Brauna za dopuszczenie do emisji niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Według nich film jest antypolski. Za "żenujący" uznali brak reakcji premiera i prezydenta w tej sprawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Domagają się dymisji prezesa TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 cze 2013 10:27


Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił na konferencji prasowej, że niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie" to "film propagandowy, godzący w prawdę historyczną o postawie Polaków w czasie II wojny światowej".

Jak powiedział, wobec tych, którzy godzą się na rolę "pożytecznych idiotów" w tej sprawie - jak prezes TVP Juliusz Braun - powinny być wyciągnięte konsekwencje służbowe. "Prezes Braun powinien natychmiast ustąpić ze swojego stanowiska, bądź też powinien zostać odwołany" - przekonywał Błaszczak.

Zdaniem szefa klubu PiS "najbardziej żenujący jest brak odzewu ze strony elit rządzących" - premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Widać, jak bardzo brakuje nam świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie milczałby w takiej sytuacji, nie godziłby się na to, żeby naród polski był szkalowany przez Niemców" - podkreślił.

Jak ocenił, emisja serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" pokazuje też, że brakuje dialogu polsko-niemieckiego. "Ten dialog jest fikcją, a ma służyć temu, żeby Niemcy uniknęli odpowiedzialności za II wojnę światową, żeby z katów zmienili się w ofiary, przy udziale słabych, infantylnych elit rządzących dziś Polską" - stwierdził Błaszczak.

"Polskie elity rządzące sprawiają dziś wrażenie elit postkolonialnych, a więc elit, które nie są w stanie zadbać o silną pozycję naszego narodu w Unii Europejskiej, nie są w stanie zadbać o prawdę historyczną. Doprowadzi to do tego, że Polska będzie rezerwuarem taniej siły roboczej, że Polacy emigrujący na Zachód będą skazani na pracę na zmywaku" - ocenił szef klubu PiS.

"Propozycja, aby prezes TVP został zdymisjonowany za emisję niemieckiego serialu Nasze matki, nasi ojcowie, jest równie absurdalna, jak na przykład apel, aby prawie 4 mln Polaków, którzy oglądali ten serial, podali się do dymisji ze swojej polskości. Serial miał wysoką oglądalność milionów Polaków bardzo zainteresowanych tym tematem, podobnie jak uczestnicy debaty, która po emisji się odbyła. Trudno mi walkę wyborczą, jaką PiS prowadzi, próbując zmieszać z błotem TVP i jej prezesa, traktować poważnie" - powiedział PAP rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.