×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Denis Delval dyrektorem generalnym LFB

Denis Delval został powołany na dyrektora generalnego spółki LFB Group.

Denis Delval dyrektorem generalnym LFB
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W dniu 20 grudnia w Dzienniku Urzędowym (Le Journal Officiel) ukazał się wydany przez prezydenta Francji dekret powołujący Denisa Delvala na dyrektora generalnego spółki LFB. Wcześniej, w dniu 4 grudnia 2017 r., odbyło się Walne Zgromadzenie jej udziałowców oraz posiedzenie zarządu. Wówczas Denis Delval został ponadto powołany na dyrektora generalnego LFB Biomedicaments i prezesa LFB Biotechnologies, zastępując na tych stanowiskach Christiana Béchona i Denisa Soubeyrana.

Denis Delval jest absolwentem szkół biznesu ESSEC i INSEAD oraz posiadaczem doktoratu z farmaceutyki. Dysponuje on dogłębną wiedzą o branży farmaceutycznej. Piastował ważne stanowiska w działach marketingu, sprzedaży i strategii firm działających we Francji, Europie i innych częściach świata, a także zarządzał projektami współpracy międzynarodowej w ramach różnych grup farmaceutycznych (Bayer, Fournier Pharma, ALK). W 2006 r. został powołany na stanowisko dyrektora naczelnego ALK France. W 2012 r. został również starszym wiceprezesem duńskiej spółki farmaceutycznej specjalizującej się w immunoterapii alergenowej. Wykłada w szkole biznesowej ESSEC i pełni funkcję przewodniczącego Lecrip.org - think tanku zajmującego się tematyką opieki zdrowotnej.

- Powołanie na stanowisko dyrektora generalnego LFB Group i możliwość pracowania dla tej spółki, działającej w strategicznym sektorze, to dla mnie powód do dumy. LFB produkuje środki lecznicze, od których zależy życie tysięcy pacjentów, często cierpiących na choroby rzadkie. Jestem w pełni świadomy wyzwań, jakie stoją przed nami, i zmotywowany do podjęcia działań, które wyzwolą w tej firmie farmaceutycznej nową energię, przynosząc sukces we Francji i na świecie - poinformowała spółka.

LFB to międzynarodowa grupa biofarmaceutyczna, która opracowuje, produkuje i wprowadza do obrotu uzyskane z materii żywej produkty lecznicze do leczenia poważnych i często rzadkich chorób w kilku głównych obszarach terapeutycznych, w tym hemostazy, immunologii i intensywnej terapii. LFB to czołowy producent środków leczniczych uzyskanych z osocza, będący liderem we Francji i siódmym producentem tej kategorii w klasyfikacji światowej. Należy ona również do spółek wiodących w Europie prym, jeśli chodzi o opracowywanie produktów leczniczych nowej generacji oraz terapii bazujących na biotechnologii.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Denis Delval dyrektorem generalnym LFB

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA