PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

David Weitz w komitecie Scope Fluidics

  • Autor: AT
  • 20 lis 2019 11:27

Scope Fluidics powołał fizyka Davida Weitza do komitetu doradczego. Jako członek komitetu Weitz wesprze spółkę swoim doświadczeniem w zakresie tworzenia rozwiązań w sektorze lifescience i technik mikroprzepływowych.

David Weitz w komitecie Scope Fluidics
Adobe Stock
REKLAMA

David Weitz jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Harvarda. Zajmuje się fizyką miękkiej materii, polimerami oraz mikrofluidyką. Stworzył wiele nowoczesnych technologii, w tym istotnie przyczynił się do stworzenia technologii sekwencjonowania pojedynczych komórek. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla przemysłu oraz w środowisku akademickim. Jest współzałożycielem 20 startupów technologicznych, w tym w obszarze life sciences oraz diagnostyki medycznej. Zasiada w radach doradczych wielu firm przemysłowych.

- Prof. David Weitz jest jednym z czołowych autorytetów w dziedzinie technik mikroprzepływowych oraz miękkiej materii, oraz bioinżynierii. Prof. Weitz odwiedził nasze laboratoria pod koniec września bieżącego roku, konsultował projekty i prospekt ich komercjalizacji. Z przyjemnością przyjęliśmy jego bardzo pozytywne komentarze i cieszymy się z jego gotowości do wsparcia nas jego ogromnym doświadczeniem we wdrażaniu przełomowych rozwiązań technicznych w obszarze life sciences - skomentował prezes Scope Fluidics Piotr Garstecki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod koniec 2018 r. Scope Fluidics powołał komitet doradczy, w skład którego weszli międzynarodowi specjaliści z zakresu diagnostyki, mikrobiologii i zakażeń bakteryjnych. To jednocześnie doświadczeni i odnoszący sukcesy komercyjne przedsiębiorcy. Do organu doradczego pierwotnie dołączyli: Vincent Linder, David Wareham, Sarai Kemp. W kwietniu 2019 r. do komitetu dołączyła Agnieszka Sulikowska.

- Konsekwentnie staramy się doskonalić wiedzę i kompetencje na temat światowych standardów w diagnostyce medycznej. Zaangażowanie tak doświadczonych specjalistów i naukowców, którzy obecnie zasiadają w komitecie doradczym, znacząco zwiększa szanse na realizację strategicznych planów komercyjnych naszych projektów - dodał Garstecki.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: David Weitz w komitecie Scope Fluidics

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA