×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

David Baron partnerem w kancelarii Crowell & Moring

Kancelaria Crowell & Moring LLP mianowała Davida Barona na stanowisko partnera w dziale rozwiązywania międzynarodowych sporów w Waszyngtonie.

David Baron partnerem w kancelarii Crowell & Moring
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Nowy partner w Waszyngtonie będzie doradzał klientom w zakresie międzynarodowego prawa publicznego, międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego, sankcji i przepisów przeciwko praniu pieniędzy, kontroli eksportowej oraz immunitetów jurysdykcyjnych.

Baron to prawnik specjalizujący się w sporach międzynarodowych. Ma ponad 20 lat doświadczenia w sprawach dotyczących rozwiązywania międzynarodowych sporów oraz kwestii publicznego prawa międzynarodowego. Prawnik będzie doradzał rządom zagranicznym i podmiotom w posiadaniu państwowym w zakresie międzynarodowych powództw i postępowania arbitrażowego, a także służył pomocą w formułowaniu zasad handlowych, przy transakcjach i w kwestiach regulacyjnych dotyczących wszystkich aspektów wielostronnych amerykańskich zasad i przepisów handlowych.

- David zaoferuje klientom ogromne doświadczenie w prowadzeniu spraw w wielu amerykańskich i zagranicznych sądach i trybunałach - skomentował Philip T. Inglima, przewodniczący komitetu wykonawczego kancelarii.

- Jego specjalizacja w sporach natury międzynarodowej dobrze wpasowuje się w dotychczasowe doświadczenie i ścieżkę rozwoju naszego działu rozwiązywania międzynarodowych sporów. Z przyjemnością witamy go w zespole - dodał przewodniczący.

Doświadczenie Barona w zakresie rozwiązywania sporów międzynarodowych obejmuje pracę nad licznymi sprawami w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości, międzynarodowych trybunałach arbitrażowych, a także sprawami o naturze międzynarodowej w amerykańskich sądach federalnych, dystryktu i apelacyjnych. Prawnik był zaangażowany w szereg sporów dotyczących granic morskich oraz prawa morskiego, w tym w pracę nad wyznaczeniem granic na Morzu Kaspijskim.

Baron doradza zagranicznym i amerykańskim klientom biznesowym w zakresie przepisów handlu międzynarodowego, w tym przepisów dotyczących sankcji gospodarczych i ustawy Patriot Act, a także w kwestiach handlu zagranicznego, opłat celnych, zagranicznych praktyk korupcyjnych i anty-dumpingu, a także innych postępowań amerykańskich takich, jak na przykład postępowania typu 301. Prawnik reprezentował klientów i ich sprawy przed Amerykańskim Urzędem Handlowym (USTR), Urzędem Kontroli nad Majątkiem Zagranicznym (OFAC), Biurem Przemysłu i Bezpieczeństwa (BIS), Komisją Handlu Międzynarodowego (ITC), Administracją Handlu Międzynarodowego (ITA), amerykańskim departamentem sprawiedliwości (DOJ) oraz departamentem rolnictwa (USDA).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: David Baron partnerem w kancelarii Crowell & Moring

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA