Dariusz Zawadka, były komandos Gromu został wiceprezesem PERN

PERN „Przyjaźń”, strategiczna spółka gwarantująca bezpieczeństwo energetyczne Polski w zakresie dostaw ropy, ma nowy zarząd. Wiceprezesem strategicznej spółki Skarbu Państwa został Dariusz Zawadka, były komandos Gromu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Zawadka, były komandos Gromu został wiceprezesem PERN

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 lis 2013 11:11


Obok niego w zarządzie spółki pozostali: prezes Marcin Moskalewicz, pełniący te stanowisko od marca 2012 r. oraz wiceprezes Sławomir Stachowicz, w zarządzie spółki od 2004 r.

Dariusz Zawadka w latach 1991-2004 oraz 2008-2010 służył w jednostce GROM, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od operatora sekcji bojowej, do dowódcy jednostki. Uczestniczył w wielu operacjach zagranicznych. Wielokrotnie został odznaczony.

Z PERN Zawadka związany jest od 2012 r., gdy został dyrektorem Biura Bezpieczeństwa i Prewencji. Od 15 kwietnia 2013 pełnił także obowiązki dyrektora Biura Strategii i Rozwoju.

Wcześniej, po zakończeniu kariery wojskowej, pełnił również funkcję w innych ważnych spółkach Skarbu Państwa. Był m.in. dyrektorem d.s. Kontroli i Bezpieczeństwa w PGE Energia Jądrowa S.A. oraz doradcą prezesa Przedsiębiorstwa Poszukiwań Złóż Ropy i Gazu „Petrobaltic".

Jest absolwentem m.in. Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Akademii Obrony Narodowej, oraz Canadian International Management Institute Harvard Business School-Management i studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.