Dariusz Poniewierka prezesem KUKE na kolejną kadencję

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zdecydowało, że Dariusz Poniewierka nadal będzie pełnił funkcję prezesa tej instytucji. Wiceprezesami wybrano Jana Czerepoka i Aleksandrę Hanzel.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Poniewierka prezesem KUKE na kolejną kadencję

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

28 cze 2013 16:45


Poza tym do składu Rady Nadzorczej KUKE powołani zostali: Katarzyna Przewalska, Małgorzata Galin, Jacek Zieliński, Maria Szymańska, Ryszard Frączka, Ryszard Słowiński, Micha Kempa.

ZWZ podziękowało za współpracę dotychczasowemu członkowi Rady Nadzorczej Jackowi Bartmińskiemu.

Dariusz Poniewierka jest prezesem KUKE od 27 czerwca ubiegłego roku. Objął to stanowisko po rezygnacji Zygmunta Kostkiewicza.

Prezes KUKE od lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń finansowych jako praktyk i teoretyk. Ukończył Wydział Zarządzania ze specjalnością w zarządzaniu finansami na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Warszawskiej. Od połowy lat 90. pracował w firmach ubezpieczeniowych, m. in. w PZU SA, gdzie w latach 1998-2002 pełnił funkcje kierownicze, w tym był Dyrektorem Biura Ubezpieczeń Finansowych PZU.

W latach 2004-2011 był organizatorem, a następnie prezesem zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Bezpieczny Dom. Od maja 2011 roku był zaangażowany w realizację projektu inwestycyjnego Ircoro - specjalistycznej spółki świadczącej dla zakładów ubezpieczeń usługi z zakresu nowych technologii.

Jest współautorem książki „Ubezpieczenia finansowe - gwarancje ubezpieczeniowe i ubezpieczenie transakcji kredytowych" oraz autorem wielu publikacji prasowych dotyczących ubezpieczeń finansowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.