Dariusz Pietyszuk czasowo prezesem Kopeksu

• Prezes i dwaj członkowie zarządu spółki Kopex zostali odwołani ze stanowisk.
• Zarządem Kopeksu czasowo pokieruje Dariusz Pietyszuk, który jest też w zarządzie Mostostalu Zabrze.
• Powodem zmian jest "patowa sytuacja" dotycząca przyszłości Kopeksu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Pietyszuk czasowo prezesem Kopeksu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 maj 2016 15:11


"Rada Nadzorcza podjęła decyzję o dokonaniu zmian w zarządzie spółki w związku z przedłużaniem się patowej sytuacji dotyczącej dalszego finansowania i funkcjonowania grupy" - podkreślił przewodniczący rady, a zarazem większościowy akcjonariusz Kopeksu, Krzysztof Jędrzejewski.

"Sytuacja grupy Kopex nie jest łatwa, ale reprezentujemy sobą ogromny potencjał i budzimy szczere zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Rada nadzorcza wyraziła przekonanie, że przyszłość Kopeksu należy wiązać z głęboką restrukturyzacją i zacieśnieniem współpracy z innymi podmiotami" - dodał Jędrzejewski.

W toku są procedury dotyczące połączenia Kopeksu z inną spółką tzw. zaplecza górniczego - katowickim Famurem. W kwietniu właściciel Famuru, spółka TDJ, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Kopeksem. To kolejny etap działań zmierzających do konsolidacji największych grup zaplecza górniczego.

We wtorek (10 maja) rada nadzorcza Kopeksu odwołała dotychczasowego prezesa Bogusława Bobrowskiego oraz członków Zarządu Krzysztofa Zawadzkiego i Marka Uszko. Rada przyjęła też informację o rezygnacji z członkostwa w niej prof. Janusza A. Strzępki i zdecydowała o powołaniu w jego miejsce Dariusza Pietyszuka, czasowo delegując go do pełnienia roli prezesa zarządu grupy. Do zarządu powołano też Magdalenę Nawłokę.

Nowi członkowie zarządu mają "ogromne doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw w Polsce i na świecie". Pietyszuk, który pozostaje członkiem zarządu Mostostalu Zabrze, jest specjalistą od spraw restrukturyzacji przedsiębiorstw i zarządzania. Pracował m.in. w międzynarodowych korporacjach, jak Danone, Valeo i HP w USA i we Francji, a w Polsce m.in. w Famurze. Magdalena Nawłoka pracowała ostatnio w TUiR Allianz Polska, wcześniej w Generali Poland, PZU i innych firmach ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych w Polsce, Rosji i Rumunii. Jest specjalistką od restrukturyzacji firm.

"Wprowadzone zmiany w zarządzie spółki mają na celu przyspieszenie rozmów z wierzycielami i doprowadzenie do osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia, a także odblokowania finansowania spółki. Zdaniem rady nadzorczej pozwoli to na kontynuowanie rozpoczętego procesu restrukturyzacji oraz pozyskiwanie nowych kontraktów. W ocenie rady nadzorczej wprowadzone zmiany będą sprzyjały również realizacji planowanej integracji z potencjalnym inwestorem" - podał Jędrzejewski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.