×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dariusz Nowak doradcą prezydenta Krakowa

Dariusz Nowak – emerytowany policjant z wieloletnim doświadczeniem w zakresie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa - został doradcą ds. bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Dariusz Nowak doradcą prezydenta Krakowa
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wśród zadań nowego doradcy prezydenta jest współpraca z komórkami Urzędu Miasta Krakowa i miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie organizowanych i współorganizowanych przedsięwzięć, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne.

Ponadto Dariusz Nowak będzie współpracował z komórkami UMK w zakresie rozwoju systemu monitoringu wizyjnego w Krakowie. Będzie również współdziałał z administracją samorządową, organizacjami pozarządowymi, dzielnicami miasta Krakowa oraz środowiskami zajmującymi się bezpieczeństwem. Do obowiązków nowego doradcy będą należeć także działania analityczne, oceniające sytuację miasta pod względem bezpieczeństwa.

Dariusz Nowak jest emerytowanym policjantem, absolwentem Akademii Pedagogicznej na kierunku nauki społeczne. Pracę w policji rozpoczął w 1987 roku w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Później (w latach 1996-2013) swoje doświadczenie wykorzystał pełniąc funkcję rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dwukrotnie, w latach 1998 i 2004 był rzecznikiem Komendanta Głównego Policji. Reprezentował policję podczas debat, wystąpień telewizyjnych i radiowych o zasięgu lokalnym, krajowym czy międzynarodowym. Wypowiadał się na temat walki z przestępczością i działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Małopolsce.

Organizował obsługę medialną pod kątem bezpieczeństwa wizyt Jana Pawła II i Benedykta XVI w Małopolsce w latach 1997, 1999, 2002 i 2006. Kierował zespołem prasowym małopolskiej policji podczas pobytu piłkarzy i kibiców w Małopolsce w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Od 2014 do 2017 roku był rzecznikiem prasowym i głównym specjalistą ds. public relations w krakowskiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli.

Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonego Policjanta, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę czy Złotym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dariusz Nowak doradcą prezydenta Krakowa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA