Dariusz Bogdan w zarządzie Gaz-Systemu

Były wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan trafi do zarządu Gaz-Systemu, gdzie ma odpowiadać za finalizację budowy i uruchomienie gazoportu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Bogdan w zarządzie Gaz-Systemu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

7 lip 2014 16:04


Dariusz Bogdan, który w końcu ubiegłego tygodnia złożył rezygnację ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki otrzyma odpowiedzialne stanowisko w Gaz-Systemie. Poinformował o tym Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

- Wiceminister Bogdan, jeden z najlepszych wiceministrów w rządzie składa rezygnację i od razu telefon czy odchodzi z aferą taśmową. Tymczasem on odchodzi do wielkiego zadania państwowego. Będzie wiceprezesem Gaz-Systemu, odpowiedzialnym za sprawy związane z gazoportem i terminalem LNG - powiedział Janusz Piechociński, zapowiadając powołanie go na stanowisko na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu spółki.

Dariusz Bogdan ma odpowiadać za przejęcie gazoportu od budującej go spółki Polskie LNG oraz przekształcenie gazoportu i gazoterminala z instalacji obsługującej rynek polski w element bezpieczeństwa energetycznego państw Morza Bałtyckiego.

Według marcowych zapowiedzi rządu terminal ma być przygotowany do prób technicznych jeszcze w tym roku, a w przyszłym gotowy do odbioru komercyjnych dostaw. Uruchomienie gazoportu Janusz Piechociński zapowiadał niedawno na przełom maja i czerwca 2015 roku. Inwestycja, którą rząd uznaje za strategiczną jest już o kilka miesięcy opóźniona. Terminal ma pozwolić na sprowadzanie do 5 mld m sześć. gazu ziemnego rocznie, ale możliwe będzie powiększenie tej ilości do 7,5 mld metrów. Wydatki poniesione na budowę gazoportu przez Gaz-System w latach 2009 - 2014 mają sięgnąć 2 mld PLN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.