×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dara Khosrowshahi nowym szefem Ubera

  • Autor: PAP/AT
  • 28 sie 2017 10:33

Dara Khosrowshahi, były CEO Expedii, został nowym szefem Ubera.

Dara Khosrowshahi nowym szefem Ubera
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak informuje "The Wall Street Journal", po 9 tygodniach poszukiwań Uber ma nowego szefa. Dara Khosrowshahi przez 10 lat zarządzał firmą Expedia. Teraz - jak zauważa "WSJ" - stoi przed nim zadanie przezwyciężenia kryzysu reputacyjnego i odbudowania kultury organizacyjnej w Uberze.

Khosrowshahi został wybrany na stanowisko nowego szefa firmy po tym, jak Travis Kalanick zrezygnował w czerwcu z pełnienia tej funkcji. Rezygnacja Kalanicka miała ścisły związek ze skandalem molestowania seksualnego, jaki wówczas ujawniono w szeregach Ubera, a także z pozwem wystosowanym wobec firmy przez Alphabet (Google), oskarżającym Ubera o kradzież i wykorzystanie know-how w budowie pojazdów autonomicznych.

Khosrowshahi, z pochodzenia Irańczyk, przez ponad dziesięć lat zarządzał firmą Expedia. Według "The Wall Street Journal", w 2015 roku był jednym z najlepiej opłacanych dyrektorów generalnych firm związanych z internetem, dysponującym przy tym doświadczeniem w prowadzeniu organizacji drogą stabilnego wzrostu. Obejmując kierownictwo w Uberze, Khosrowshahi zarządzać będzie liczącą ponad 15 tys. pracowników firmą, która wciąż nie ma stabilnej pozycji na rynku. W ubiegłym roku Uber wykazał stratę ponad 3 mld dolarów, w pierwszej połowie 2017 roku zaś - niemal 1.4 mld dolarów.

Czytaj też: Założyciel Ubera straci stanowisko prezesa?

Nowy CEO Ubera stanie przed zadaniem odbudowania struktur firmy i zrekrutowania ludzi na kluczowe stanowiska, na przykład - dyrektora finansowego czy dyrektora marketingu. Przez ponad dwa miesiące kluczowe decyzje w firmie powierzone były komitetowi zarządzającemu liczącemu 12 osób. Nowy lider jest dla Ubera niezbędny - pisze "WSJ".

Według dyrektora generalnego firmy Fanatics, w której Khosrowshahi jest członkiem zarządu, nowy CEO Ubera "rozumie doskonale, że technologia może być katalizatorem dla wszystkiego w biznesie. Jest również bardzo przywiązany do kwestii kultury organizacyjnej". Jak komentuje "WSJ", kultura organizacyjna jest tym, czego Uber potrzebuje najmocniej, by wydobyć się ze skandalu i zapaści spowodowanej opuszczeniem firmy przez kluczowe osoby decyzyjne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dara Khosrowshahi nowym szefem Ubera

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA