×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Daniele Ferrari prezesem PlasticsEurope

  • PTWP - WNP.pl
    wnp.pl/AT
  • Opublikowano: 4 cze 2017 13:18

Daniele Ferrari, prezes firmy Versalis (Eni), został wybrany nowym prezesem PlasticsEurope, zastępując na tym stanowisku Patricka Thomasa, który pełnił powyższą funkcję od roku 2011.

Daniele Ferrari prezesem PlasticsEurope
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Bardzo się cieszę, że mogę wziąć na siebie ten obowiązek i kontynuować pracę w kierunku wyznaczonym przez ostanie 6 lat przez Patricka Thomasa. Nasz przemysł potrzebuje dalszego rozwijania współpracy z różnymi interesariuszami opartej na konstruktywnym poszukiwaniu wspólnych rozwiązań – powiedział Daniele Ferrari.

- Jeśli poważnie myślimy o kreowaniu rozwiązań dla współczesnych wyzwań, to musimy być przemysłem o szerokich horyzontach, otwartych na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, także organizacjami pozarządowymi i opinią publiczną, ponieważ tworzywa sztuczne już są i będą w przyszłości częścią tych rozwiązań - dodał.

Nowy prezes PlasticsEurope ma ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe w różnych działach przemysłu chemicznego, które zdobywał pracując na stanowiskach menedżerskich związanych z marketingiem, planowaniem i zarządzaniem biznesem w firmach Imperial Chemical Industries (ICI) oraz Huntsman, zarówno w lokalizacjach europejskich, jak i amerykańskich. W roku 2012 Daniele Ferrari został powołany na stanowisko dyrektora generalnego firmy Versalis, zarządza on także firmą Matrica (50:50 joint venture Versalis i Novamont) zajmującą się chemią odnawialną.

PlasticsEurope jest jednym z europejskich stowarzyszeń branżowych, którego centra zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu. Stowarzyszanie utrzymuje kontakty z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU28), a także w Norwegii, Szwajcarii i Turcji,

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Daniele Ferrari prezesem PlasticsEurope
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA