Daniel Riedl prezesem zarządu Buwog

Daniel Riedl został mianowany prezesem zarządu Buwog, spółki zależnej Immofinanz specjalizującej się w sektorze nieruchomości mieszkaniowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Daniel Riedl prezesem zarządu Buwog

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

3 paź 2013 17:01


Obecnie w samej spółce Buwogtrwają przygotowania do jej debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie, co ma nastąpić w 2014 roku. W pierwszym etapie zaangażowanie finansowe Immofinanz w spółkę Buwog zostanie zmniejszone ze 100 proc. do mniej niż 50 proc. Sprzedaż większościowego pakietu akcji zostanie przeprowadzona poprzez tzw. „spin off" lub w ramach publicznej oferty akcji (IPO).

Do momentu planowanego debiutu Buwog na giełdzie, Daniel Riedl pozostanie w zarządzie Immofinanz, gdzie jest odpowiedzialny za rozwój portfela nieruchomościowego, zarządzanie i obrót w segmencie mieszkaniowym, jak również za kwestie osobowe, IT i marketingu.

Daniel Riedl jest także od początku 2012 roku przewodniczącym Rady Nadzorczej Buwog. Obowiązki kierowania radą przejmie w przyszłości Vitus Eckert - z zawodu adwokat i partner w firmie Eckert Fries Prokopp Rechtsanwälte GmbH w Baden bei Wien, który aktualnie jest również członkiem rady nadzorczej Immofinanz. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.