PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Damian Kaźmierczak ekspertem ekonomicznym kancelarii DLA Piper

  • AKC
  • 1 wrz 2022 14:45

Dr Damian Kaźmierczak dołączył do kancelarii prawnej DLA Piper, gdzie objął nowo utworzone stanowisko eksperta ekonomicznego. Będzie wspierać działania warszawskiego biura w obszarze fuzji i przejęć, rynków finansowych, nieruchomości oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Damian Kaźmierczak ekspertem ekonomicznym kancelarii DLA Piper
Damian Kaźmierczak w swojej pracy łączy praktyką prawną z podejściem akademickim i analitycznym (fot. mat. pras. DLA Piper)
REKLAMA

Kaźmierczak jest doktorem nauk ekonomicznych i głównym ekonomistą w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, największej organizacji branżowej zrzeszającej firmy i integrującej kluczowych interesariuszy polskiego sektora budowlanego. Pracuje także jako adiunkt w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Do warszawskiego biura kancelarii DLA Piper dołączył z początkiem września.

- Stworzenie stanowiska eksperta ekonomicznego to rozwiązanie, które nie jest powszechnie stosowane przez kancelarie w Polsce. W czasach bezprecedensowych przemian, jakie zachodzą w globalnej gospodarce pod wpływem konfliktów międzynarodowych, kryzysu energetycznego czy też narastającej niepewności związanej z wysoką inflacją i rekordowymi podwyżkami stóp procentowych, konieczne jest zapewnienie klientom o wiele silniejszego wsparcia z zakresu ekonomii i finansów - mówi Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Czytaj też: Wioleta Łoboda dołączyła do FM Logistic

Połączenie praktyki prawnej z podejściem akademickim i analitycznym pozwoli jeszcze wyraźniej podnieść jakość doradztwa dla przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych.

- Ekonomia i prawo są ściśle ze sobą powiązane. Doradztwo prawne nie może abstrahować od mechanizmów z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania, które wpływają na funkcjonowanie przedsiębiorstw i ich relacje z interesariuszami - mówi Damian Kaźmierczak. - Wierzę, że moja wiedza i doświadczenie w pracy z biznesem będzie doskonałym uzupełnieniem kluczowych dla DLA Piper kompetencji w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstw, jak również wesprze kancelarię w obsłudze największych transakcji na rynku kapitałowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Damian Kaźmierczak ekspertem ekonomicznym kancelarii DLA Piper

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA