D.J. Koh szefem oddziału smartfonów w Samsung

1 grudnia Samsung poinformował, że D.J. Koh zastąpi na stanowisku szefa oddziału smarfonów J.K. Shina.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

D.J. Koh szefem oddziału smartfonów w Samsung

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

1 gru 2015 8:56


Samsung zapewnia, że J.K. Shin pozostanie szefem całego działu urządzeń mobilnych i będzie odpowiadał za długoterminową strategię rozwoju. Dodatkowo zatrzyma funkcję wicedyrektora naczelnego koncernu.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że zmiany wskazują, iż Samsung chce odwrócić niekorzystne trendy na rynku smartfonów, gdzie musi konkurować z takimi koncernami jak Apple, Huawei czy Xiaomi.

- Prawdą jest, że Shin osiągał niewiarygodne sukcesy w przeszłości, jednak niepodważalnym jest fakt, iż wyniki Galaxy S6 były poniżej oczekiwań, dlatego potrzeba było nowego szefostwa - tłumaczył ekonomista profesor Kim Sang-jo.

- Dzisiejsze nominacje są sygnałem, że należy wypracować system zarządzania, który aktywniej odpowie na wyzwania ze strony Xiaomi i innych chińskich firm - dodał południowokoreański ekonomista.

Reuters przypomina, że poza Shinem ze stanowiskiem pożegnał się też dotychczasowy szef oddziału ds. elektroniki konsumenckiej, zajmującego się m.in. telewizorami, B.K. Yoon. Jednak także one zachowa funkcję wicedyrektora naczelnego koncernu.

Shin stał na czele oddziału ds. smartfonów od 2009 roku. Analitycy przyznają, że odegrał kluczową rolę w osiągnięciu rekordowych zysków ze sprzedaży urządzeń z linii Galaxy.

- Jednak wysoki poziom sprzedaży zatrzymał się w zeszłym roku i zjawiska tego nie powstrzymały obniżki cen np. na flagowe smartfony - podkreśla Reuters.

Analitycy szacują, że w najbliższym czasie Samsung będzie nadal tracił udziały na rynku urządzeń mobilnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.