Czesław Swoboda zastąpi Artura Pawlusia na stanowisku prezesa Kopex Machinery

Rada nadzorcza Kopex Machinery (spółka zależna Kopex SA) zdecydowała o odwołaniu z dniem 10 czerwca Artura Pawlusia z funkcji prezesa i powołaniu na stanowisko prezesa Czesława Swobody.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czesław Swoboda zastąpi Artura Pawlusia na stanowisku prezesa Kopex Machinery

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PSz)

11 cze 2015 9:58


Jednocześnie rada nadzorcza odwołała z funkcji wiceprezesa Kopex Machinery Pawła Nycza. Zarząd spółki będzie od dziś pracował w czteroosobowym składzie.

- Coraz trudniejsze warunki w polskim i światowym górnictwie wymagają nowego podejścia do stylu zarządzania i organizacji w spółce Kopex Machinery - uzasadnia decyzje przewodniczący rady nadzorczej Kopex Machinery i zarazem główny udziałowiec Kopex Krzysztof Jędrzejewski. - Zmiana ta podyktowana jest także pilną potrzebą poprawy komunikacji i współpracy między spółkami Grupy Kapitałowej Kopex SA.

Czesław Swoboda od ponad roku zarządza będącą w Grupie Kopex spółką Miilux Poland w Tarnowskich Górach. Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle metalowym, kierował m.in. Zakładami Mechanicznymi Bumar Łabędy S.A. w Gliwicach.

Odwołany prezes Kopex Machinery Artur Pawluś obejmie nowe kluczowe stanowisko związane z konsolidacją produkcji w całej Grupie Kopex.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.