PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Clotilde Delbos tymczasową szefową Renault

  • Autor: PAP/KDS
  • 11 paź 2019 13:54

Clotilde Delbos została mianowana tymczasową dyrektor generalną koncernu Renault, po tym jak zarząd przegłosował w piątek (11 października) odwołanie ze stanowiska Thierry'ego Bollorego. Były już szef spółki wcześniej potępił ten ruch jako "spisek" przeciw niemu.

Clotilde Delbos tymczasową szefową Renault
Clotilde Delbos została mianowana tymczasową dyrektor generalną koncernu Renault. Fot. group.renault.com
REKLAMA

Obecna dyrektor finansowa Clotilde Delbos sprawować będzie obowiązki dyr. generalnego do czasu wyboru następny Bollorego, który został pozbawiony stanowiska w trybie natychmiastowym. Kadra menedżerska ma zaś rozważać kandydatów zarówno wewnętrznych, jak i niezwiązanych z firmą lecz nie podała planowanej daty zakończenia rekrutacji. Delbos ma być jednak jedną z rozważanych osób - podało źródło agencji Bloomberga.

Renault powołało ponadto dyrektora ds. sprzedaży Oliviera Murgueta i starszego dyrektora ds. produkcji i łańcucha dostaw Jose-Vicente'a de los Mozosa na zastępców Delbos.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Reuters wskazał, że tymczasowa szefowa ma zapewnić stabilność wobec problemów, z jakimi francuski koncern zmaga się od ubiegłorocznego aresztowania byłego prezesa Renault i Nissana Carlosa Ghosna i pogorszenia relacji między sprzymierzonymi spółkami.

Delbos dołączyła do Renault w 2012 r. i została mianowana na dyr. finansową w 2016 r. Wcześniej pracowała dla PwC, Pechiney Group, Alcan oraz Constellium.

W czwartek usunięty ze stanowiska Thierry Bollore udzielił wywiadu dla francuskiego dziennika "Les Echos", w którym wskazał, że o planie usunięcia go ze stanowiska dyrektora dowiedział się z mediów w środę nad ranem, tuż po zakończeniu lotu z Tokio do Paryża. Posunięcie koncernu nazwał brutalnym i niespodziewanym oraz głęboko niepokojącym puczem.

Bollore zajmował stanowisko dyrektora generalnego Renault od stycznia. Wcześniej od lutego 2018 r. był dyrektorem operacyjnym francuskiego koncernu, co czyniło go drugą osobą w spółce po Carlosie Ghośnie, oczekującym obecnie na proces w związku z zarzutami wieloletnich nadużyć finansowych w kierowanych przez siebie firmach.

Bollore zapewnił, że nic nie różniło go z powołanym w miejsce Ghosna prezesem Jean-Dominique'em Senardem i że zawsze był mu lojalny - wbrew doniesieniom o rzekomo napiętych relacjach między menedżerami. W wywiadzie zaapelował do rządu w Paryżu - głównego udziałowca Renault kontrolującego 15-proc. akcji koncernu - by zapobiegł dalszej destabilizacji spółki.

Przed dołączeniem do Renault w 2012 r. Bollore pracował dla firmy Michelin (podobnie jak Senard) i francuskiego dostawcy części Faurecia. Według mediów dyrektor był postrzegany jako niewygodny dla partnerskiej spółki Nissan i rządu w Paryżu relikt z ery Ghosna.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Clotilde Delbos tymczasową szefową Renault

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA