Christoph Franz opuszcza pokład Lufthansy

Dotychczasowy prezes największej grupy lotniczej w Europie — Lufthansa zmienia pracę. Christopha Franza skusił szwajcarski farmaceutyczny gigant Roche.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Christoph Franz opuszcza pokład Lufthansy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Rzeczpospolita

17 wrz 2013 8:16


Jak podaje "Rzeczpospolita" Franz ma zostać wybrany na stanowisko szefa szwajcarskiego giganta dopiero 4 marca 2014. I to też pod warunkiem, że WZA Roche pozytywnie oceni jego kandydaturę. Przy tym jego kontrakt w Lufthansie wygasa dopiero 31 maja 2014.

Dla Lufthansy odejście Franza, to poważny problem. Wcześniej jego szef - Wolfgang Mayrhuber wysłał go, żeby poterminował w Swissie i nauczył się zarządzania linią lotniczą, która jest mniejsza od Lufthansy. Wychowywał sobie Franza, tak jak on sam był ćwiczony przez swojego zwierzchnika - Juergena Webera.

Franz odejdzie w bardzo trudnym momencie dla Lufthansy. Linia właśnie wymówiła pracownikom obecnie obowiązujący program emerytalny, stoi przed decyzją wymiany części floty oraz tnie koszty, aby wrócić do trwałej rentowności - pisze dziennik.

Analitycy oceniają, że odejście 53-letniego Franza będzie dla Lufthansy potężnym ciosem, ponieważ posiadał on wszystko, co potrzebne do kierowania tak wielkim przewoźnikiem: charyzmę, znajomość całej branży transportowej, oraz talenty restrukturyzacyjne. Potrafił również negocjować z potężnymi związkami zawodowymi, chociaż doszło do kilku strajków - opisuje "RZ".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.