Chris Nicholas chce zrezygnować ze stanowiska dyrektora finansowego w Dansk Supermarked

Chris Nicholas, dyrektor finansowy Dansk Supermarked, operatora m.in. obecnej w Polsce sieci dyskontów Netto, poinformował, że zamierza zrezygnować z dotychczasowego stanowiska, oznaczającego pracę w biurze w Aarhus w Danii, aby móc spędzać więcej czasu ze swoją żoną i dziećmi w Australii
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chris Nicholas chce zrezygnować ze stanowiska dyrektora finansowego w Dansk Supermarked

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

14 sie 2014 18:09


Nicholas był dyrektorem finansowym Dansk Supermarked od 1 lipca 2013 r. Wcześniej przez 12 lat pracował w brytyjskiej sieci Tesco, podobnie jak obecny prezes i dyrektor generalny Dansk Supermarked, Per Bank.

Nicholas już znalazł sobie nową pracę w Australii, choć nie ujawnił jeszcze publicznie, z kim zamierza się związać. Wiadomo natomiast, że będzie cały czas wypełniał swoje obowiązki względem Dansk Supermarked do czasu, aż grupa znajdzie jego następcę.

Dansk Supermarked to drugie co do wielkości przedsiębiorstwo działające w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się także w Niemczech i Szwecji. Grupa Dansk Supermarked rozwija sieci sklepów pod szyldami Netto, Fotex, Bilka i Salling.

W Polsce duński koncern handlowy jest obecny od sierpnia 1995 roku, gdy otworzył pierwszy sklep w Szczecinie. Obecnie ma ponad 300 sklepów dyskontowych. Dyrektor generalny Netto Polska Kent Petersen zapowiadał w grudniu 2013 roku, że sieć za kilka lat będzie mieć w Polsce 1 tys. dyskontów, jak również zamierza w najbliższym czasie mocno inwestować w logistykę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.