Catherine Hughes odchodzi z zarządu Statoila

Catherine Hughes ogłosiła rezygnację z funkcji członka zarządu norweskiego Statoila.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Catherine Hughes odchodzi z zarządu Statoila

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

16 kwi 2015 10:52


Życie prywatne potrafi czasem w nieoczekiwany sposób wkroczyć w życie zawodowe. Przykładem jest Catherine Hughes, która ogłosiła właśnie rezygnację z funkcji członka zarządu norweskiego Statoila z powodu wejścia w związek małżeński z Andrew Gouldem, prezesem brytyjskiej firmy BG Group, która w ubiegłym tygodniu przyjęła ofertę przejęcia przez Shell za blisko 70 mld dolarów.

Catherine Hughes zrezygnowała z funkcji w zarządzie firmy Statoil ze skutkiem natychmiastowym, „w celu uniknięcia potencjalnego konfliktu interesów w związku z ostatnią zmianą okoliczności” - jak podał Statoil w lakonicznym, oficjalnym komunikacie.

Brytyjska gazeta The Sunday Times poinformowała, że Hughes i Gould, oboje przez wiele lat związani z gigantem serwisowym, firmą Schlumberger, pobrali się w ostatnich tygodniach w Kanadzie.

Catherine Hughes została wybrana jako członek zarządu Statoila reprezentujący akcjonariusza w czerwcu 2012 roku. Poprzednio pracowała w kanadyjskiej firmie Nexen, obecnie wchodzącej w skład chińskiego koncernu naftowego China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) oraz w firmie Husky Oil. Wcześniej przez 20 lat związana była z firmą Schlumberger.

Andrew Gould pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Schlumbergera od 2003 do 2011 roku, a do 2012 r. był także prezesem tej firmy. Obecnie pełni rolę prezesa BG Group, które właśnie zaakceptowało ofertę przejęcia ze strony koncernu Shell, o wartości blisko 70 mld dolarów.

Co ciekawe, dyrektorem zarządzającym BG Group jest Helge Lund, który zrezygnował z funkcjo dyrektora zarządzającego Statoila, żeby objąć tę funkcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.